Reynmen Kimdir?

tarafından
328
Reynmen Kimdir?

İnternet Fenomeni Reynmen Kimdir?

İnternet fenomeni Reynmen kimdir? Reynmen oyuncu, şarkıcı ve vlogger’dir. Internet fenomeni olan Reynmen, YouTube ‘da paylaşmış olduğu videolar ile tanınmaya başlamış ve ünlenmiştir. Gerçek ismi Yusuf Aktaş’tır. Özellikle YouTube, Scorp’ta paylaştığı videolar ile ünlenmiştir. Reynmen, YouTube ‘da bugüne kadar 263 milyon izlenen ünlü şarkısı ”derdim olsun” ile sesini duyurmuştur.  Son olarak Leila isimli parçasını piyasaya sürmüştür. Oldukça kısa bir sürede yüksek izlenme sayısına ulaşmıştır.

Reynmen

İsmi Yusuf Aktaş olan ünlü fenomen sosyal medyada reynmen ismini kullanmaktadır. Yusuf Aktaş’ın, Reynmen ismini kullanmasının anlamı nedir? Sosyal medyadaki ünlü fenomen Reynmen isminin anlamını kendisine sorduklarında Reynmen’in gerçek anlamını açıklarken Reyn kelimesinin leke, kir, pas olduğunu söylemiştir. Yani kalp katılığı, günahını artması, gönül karası anlamına geldiğini ifade etmiştir. Men ise yasaklamak ve engellemek anlamına gelir. Dolayısıyla her ikisini birleştirdiğimizde günahın artmasını engellemek, yasaklamak anlamı olduğunu söylemiştir.

6 Aralık 1995 yılında İstanbul Bağcılar’da doğmuştur. Reynmen 3 kardeştir. Bir ablası ve bir kardeşi vardır. Babasının ismi Rahmi olup annesinin ismi Nasibe’dir. Reynmen ilköğretimde Ahmet Kabaklı okulunda okumuştur. Daha sonra fatih sultan Mehmet ilköğretim okuluna nakil olunca ilköğretimini bu okulda tamamlamıştır. Başakşehir İMKB Anadolu teknik ve endüstri meslek Lisesi’ne gitmiştir. Liseden mezun olmadan Başakşehir lisesine geçiş yapmıştır ve daha sonra açık öğretim lisesinde lise eğitimini tamamlamıştır.

Reynmen İstanbul Bağcılar’da yaşamaktadır. Aynı zamanda radyo ve televizyon programcılığı öğrencisidir. Scorp ve YouTube ‘da çekmiş olduğu eğlenceli videolar ile sosyal medyada en çok takip edilen ünlüler içerisinde yer almayı başarmış ve bir anda fenomen olmuştur. Reynmen’in günümüzde YouTube video hesabında paylaşmış olduğu videolar birçok takipçi tarafından izlenmektedir. Bununla birlikte Reynmen’in sosyal medya haricindeki ünlü oyuncularla da yakın ilişkileri vardır. Ünlülerden Murat Cemcir ve Ahmet Kural ile bir araya gelmiş ve beraber şarkı seslendirerek oldukça beğeni toplamıştır. Ayrıca 2018 yılında en iyi aktörlerden birisi olan Dwayne Johnson ile bir araya gelerek ününü arttırmıştır.

Doğum tarihi: 6 Aralık 1995
Doğum Yeri : İstanbul
Tam adı: Yusuf Aktaş
Ebeveynleri: Rahmi Aktaş, Nasibe Yılmaz Aktaş

Bir önceki yazımız olan Fenomen Youtube Yayıncısı Barış Özcan Kimdir? başlıklı makalemizde Barış Özcan, Barış Özcan kimdir ve Barış Özcan nerelidir hakkında bilgiler verilmektedir.