Beren Saat Kimdir?

tarafından
449
Beren Saat Kimdir?

Ünlü Dizi Oyuncusu Beren Saat Kimdir?

Ünlü dizi oyuncusu Beren Saat kimdir? 26 Şubat 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Beren Saat.  dizi, sinema oyuncusu ve seslendirme sanatçısıdır. Üniversite öğrencisi olduğu döneminde katıldığı Türkiye’nin Yıldızları programında ikinci olarak tanınmıştır. Tomris Giritlioğlu’nun dikkatini çekerek sektöre giriş yapıp profesyonel olarak oyunculuğa başlamıştır.

Beren Saat Eğitimi ve Kariyeri

Beren Saat Ayla ve Hüseyin Avni Saat çiftinin ikinci çocuğudur, Cem isminde bir ağabeyi vardır. Saat ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamış ve Başkent Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Katıldığı Türkiye’nin Yıldızları yarışmasını ikincilik ile bitiren Beren Saat bu yarışma sayesinde tanınırlığa ulaşmış ve ilk rollerini almaya başlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini Aşkımızda Ölüm Var dizisi ile 2004 yılında kazanmıştır. Sektördeki birçok kişinin dikkatini çekmeyi başaran Beren Saat ilk başrolünü Tomris Giritlioğlu’nun yaptığı Aşka Sürgün dizisinde, 2005 yılında üstlenmiştir.

Bunların ardından Hatırla Sevgili (2006-2008). Aşk-ı Memnu (2008-2010). İntikam (2013-2014). Fatmagül’ün Suçu Ne. (2010-2012) Dizilerde yer alarak ününü arttırmıştır. Beren Saat dizi projeleriyle birlikte sinema filmlerinde de yer almıştır. Sinema ‘ya girişi 2009 yılındadır. Güz Sancısı filmi ile olmuştur. Aynı yıl Gecenin Kanatları filmi de gösterime giren Beren Saat Gergedan Mevsimi (2012) ve Benim Dünyam (2013) filmlerinde de yer almıştır. 2015-2016 sezonunda Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Kösem Sultanı canlandıran Saat. Son olarak 2019 yılında Netflix üzerinden yayınlanan Atiye dizisi ile kariyerine devam etmiştir. Aynı zamanda başarılı bir seslendirme sanatçısı olan Saat. Oyuncak Hikayesi, Cesur ve Minyonlar filmlerinde çeşitli karakterleri seslendirmiştir.

Kişisel Hayatı

Beren Saat 2014 yılında şarkıcı Kenan Doğulu ile evlenmiştir. Kariyeri boyunca birçok sosyal sorumluluk projesine destek veren Beren. Mor Çatı’ya ve Nar Taneleri Projesi’ne destekcisidir. LÖSEV ile de çalışmaları bulunan Beren Saat Baba Beni Okula Gönder kampanyasının reklam filmleri için de seslendirmelerde bulunmuştur. Birçok ödül adaylığı bulunan ve kazanan Beren Saat’in ikisi Altın Kelebek olmak üzere birçok ödülü bulunmaktadır.

Doğum tarihi: 26 Şubat 1984 (37 yıl yaşında), 
Doğum Yeri : Ankara
Boy: 1,67 m
Eşi: Kenan Doğulu (e. 2014)
Filmler: Benim Dünyam, Gergedan Mevsimi, Gecenin Kanatları
Kardeşleri: Cem Saat
Sosyal medya hesabı : Link.

Bir önceki yazımız olan Zeki Uzundurukan başlıklı makalemizde Zeki Uzundurukan, Zeki Uzundurukan kaç yaşında ve Zeki Uzundurukan kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.