Fenomen Youtube Yayıncısı Barış Özcan Kimdir?

tarafından
259
Fenomen Youtube Yayıncısı Barış Özcan Kimdir?
Fenomen Youtube Yayıncısı Barış Özcan Kimdir?

Barış Özcan, Youtube'un olumlu içerikler, nefret karşıtlığı ve eşitlikçi yaklaşıma teşvik için "Creators for Change" adı altında oluşturduğu 12 Değişim Elçisinden birisidir. Ayrıca #CreatorsforChange adı altında bu program için uluslararası projeler üretiyor. Toplamda 2 milyon kez izlenen web dizisi ve kısa filmi Scarecrow – Korkuluk bu projelerden birisi. En son, NASA'nın Mars keşif aracı “Perseverance"in 480 milyon kilometrelik yolculuk sonrası Marsa inişini canlı yayında izleyiciler ile izledi. Barış Özcan bu iniş anını izleyicileriyle paylaşmak istediği için 2,5 saatlik canlı yayın ile detaylı bir şekilde paylaştı. O anları sosyal medyada canlı bir şekilde paylaşan Barış Özcan Twitter 'da en çok konuşulan isim oldu.

  • Ortalama Puan
    10.0
  • 1
    10

Fenomen Youtube Yayıncısı Barış Özcan Kimdir?

Youtube’da adını sıkça içerikleri ile duyduğumuz Fenomen Youtube yayıncısı Barış Özcan kimdir? Youtube’da kendi kanalında hazırladığı videolar ile adını duyurmuştur. Sloganı sanat, tasarım, teknoloji hikâyeleridir. Barış Özcan, bilimsel ve kişisel gelişim için faydalı içerikler üretmektedir.

Bilimsel gelişmeleri yakından takip eden; videoları ve gerekse canlı yayın ile aktaran Barış. Youtube’da gittikçe yükselen bir abone sayısına sahiptir. YouTube ’da yaptığı kişisel belgesellerini; sanat, tasarım ve teknoloji hikâyelerini 4,3 milyondan fazla kişi neredeyse 400 milyon izlemiştir. Barış Özcan 23 Temmuz 1974 yılında Türkiye’nin İstanbul kentinde doğmuştur. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yapmıştır ve mezun olmuştur.

Evli ve 1 oğlu olan Barış Özcan, Abak. Us kreatif medya ajansının başkanıdır. Abak. Us ile New York ve İstanbul’da; Adobe, LinkedIn, BASF, Türk Telekom, THY, LC Waikiki, NYMag, TimeOut New York gibi tanınmış markalara. Sosyal medya ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Barış Özcan Uluslararası yazılım şirketleri olan; Apple, Adobe, Linkedln gibi şirketlere de sosyal medya ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

Adobe Satış Müdürlüğü

PDF, Flash, Photoshop, gibi yazılım ürünlerini bulunduran ve geliştiren Adobe ’de 6 yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü yapmıştır. Yaptığı ve yönettiği belgeseller TRT, el-Cezire, CNN Türk gibi kanallarda yayınlanmıştır. Aralarında TEDx ‘in de bulunduğu 600’den fazla konferansta konuşmacı olarak yer almıştır.

Youtube 12 Değişim Elçisinden Biri

Barış Özcan, Youtube’un olumlu içerikler, nefret karşıtlığı ve eşitlikçi yaklaşıma teşvik için “Creators for Change” adı altında oluşturduğu 12 Değişim Elçisinden birisidir. #CreatorsforChange adı altında bu program için uluslararası projeler üretiyor.

Toplamda 2 milyon kez izlenen web dizisi ve kısa filmi Scarecrow – Korkuluk bu projelerden birisi. En son, NASA’nın Mars keşif aracı “Perseverance”in 480 milyon kilometrelik yolculuk sonrası Marsa inişini canlı yayında izleyiciler ile izledi.

Barış Özcan bu iniş anını izleyicileriyle paylaşmak istediği için 2,5 saatlik canlı yayın ile detaylı bir şekilde paylaştı. O anları sosyal medyada canlı bir şekilde paylaşan Barış Özcan Twitter ‘da en çok konuşulan isim oldu.

Bir önceki yazımız olan Sergen Deveci başlıklı makalemizde Fenomen, Sergen Deveci ve Sergen Deveci kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.