Melisa Şenolsun Kimdir?

tarafından
495
Melisa Şenolsun Kimdir?

Yükselen Dizi Oyuncusu Melisa Şenolsun Kimdir?

Yükselen dizi oyuncusu Melisa Şenolsun kimdir? Televizyon severler tarafından fazlaca merak edilen sanatçılar arasında yer almaktadır. Başarılı ve sevilen oyuncu Melisa 24 Eylül 1996 tarihinde İzmir şehrinde dünyaya gelmiştir. 1,70 boylarında olan oyuncu 59 kilogramdır. Melisa’nın burcu ise terazidir. İzmir Gelişim Koleji Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Oyunculuk mesleğine duyduğu sevgi ve ilgi nedeni ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü kazanarak bu bölümden başarı ile mezun olmuştur. Abisi de kendisi gibi oyunculuk yapmakta olan Şenolsun 2015 yılından beri televizyonlarda aktif şekilde boy göstermektedir. Bu güzel dizi oyuncusu bekardır. Oyuncu, Uğur Mumcu Bornova Devlet Tiyatrosu’nda da uzun süre çalışmıştır.

Melisa Şenolsun ‘un Canlandırdığı Karakterler

1-Tatlı Küçük Yalancılar

Melisa Şenolsun televizyon kariyerine ilk olarak 2015 yılında bu dizi ile başlamıştır. Şükrü Özyıldız, Bensu Soral, Dilan Çiçek Deniz ile başrolü paylaşmıştır. Dizide Hande karakterini canlandırmıştır. Dizi üniversite öğrencisi olan Hande. Arkadaşının yaptıkları bir eğlence sonrasında esrarengiz şekilde kaybolan arkadaşlarını aramalarını konu almaktadır. Oyuncu dizideki saç, makyaj ve oyunculuk başarısı sayesinde akıllarda adete yer edinmiştir.

2-Kiralık Aşk

Bu dizide sevilen oyuncu Sude karakterine hayat vermiştir. Neriman Hanım’ın kızı rolünde diziye dahil olan oyuncu. Dizide bulunan Sinan karakteri ile bir ilişki yaşamış. Bu ilişki sonrasında yurtdışına gitmiştir. Dizi, Melisa Şenolsun yayınlandığı dönemde en çok izlenen favori diziler arasına girerek büyük çıkış sağlamıştır.

3-Umuda Kelepçe Vurulmaz

Ceren karakterini canlandırmıştır. Oyuncu bu dizide başına buyruk ve güçlü bir karaktere hayat vermiştir.

4-Nefes Nefese

Narin fakat tehlikelere karşı gözünü kırpmadan kolayca atılabilecek kadar da gözü kara genç bir kız olan Rüya karakterini canlandırmıştır. Başarılı oyuncu sergilediği yüksek performans ile dizinin seyirci tarafından beğenilmesine büyük oranda katkı sağlamıştır.

4-Atiye

Oyuncunun dijital platformda yer alan ilk dizi çalışması olmuştur. Dizide Atiye karakterinin kız kardeşi Cansu olarak rol almıştır. Oynadığı cesur sahneler nedeni ile basında ve sosyal medyada adından söz ettirmiştir.

Doğum tarihi : 24 Eylül 1996 (24 yıl yaşında), 
Doğum Yeri : İzmir
Boy: 1,7 m
Eğitim: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Kardeşleri: Efecan Şenolsun
Sosyal Medya hesabı : İnstagram.

Bir önceki yazımız olan Demet Özdemir Kimdir? başlıklı makalemizde Demet Özdemir, Demet Özdemir eşi ve Demet Özdemir kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.