Ali Ağaoğlu Kimdir?

tarafından
451
Ali Ağaoğlu Kimdir?

Ünlü İş İnsanı Ali Ağaoğlu Kimdir?

Ünlü iş insanı Ali Ağaoğlu kimdir? Asıl adı Ali İbrahim Ağaoğlu’dur. Ali Ağaoğlu 3 Mart 1954’te Trabzon’un Of ilçesinde doğmuştur. Ünlü Türk iş adamıdır. Ağaoğlu şirketler grubunun yönetim kurulu başkanıdır. 2015 yılında şahsi serveti ile Türkiye’nin en zengin sekizinci kişisi olarak sıralamada yer almıştır.

Ali Ağaoğlu

Ali Ağaoğlu lise eğitimini tamamlamıştır. Lise son sınıfta ticarete atıldığı için okulu bırakmıştır. Babası İstanbul’da tanınmış ünlü müteahhitlerden Mithat Ağaoğlu’dur. Ali Ağaoğlu, babasının etkisiyle gençlik yıllarında ticaret hayatına atılmıştır. İnşaat sektöründe çalışarak mesleği öğrenmiştir. 1975 yılında babasının geçirdiği ciddi kalp rahatsızlığından sonrasında. Aile şirketinin ve işlerin başına geçmiştir. Bu yüzden okulu bırakmak zorunda kalmıştır.

1977 yılında babasının şirketinden ayrılarak kendi Ağaoğlu şirketler grubunu kurmuştur. Kısa sürede turizm, inşaat ve hizmet sektöründe tanınan isimlerden biri haline gelmiştir. Bunun yanı sıra 1981 yılında Toplu konut siteleri üretmeye başlamıştır. Ağaoğlu şirketler grubu 1990 yılların sonlarında My konseptli olan yaşam alanlarını kapsayan ”My Word”, My Office” My Towerland” gibi çeşitli projeler yaratmıştır. Bu projeler Çekmeköy, Ayazma, Ataşehir bölgelerinde yapılmıştır.

Vergi Rekortmeni Ali Ağaoğlu

2012 yılında ekonomi dergisi olan Forbes’in En Zengin 100 Türk listesinde 10.sırada yer almıştır. Forbes dergisinin 2013 yılında yaptığı araştırma sonucuna göre de Dünyanın 527. Zengin iş adamı unvanına sahiptir. Ayrıca 2008 yılında Türkiye Vergi Rekortmenleri listesinde yer almıştır. Yirmi beşten fazla şirketi bünyesinde bulundurmaktadır. İlerleyen yaşına rağmen hala çalışmakta ve Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Ali Ağaoğlu sempatik tavırlarıyla oldukça ilgi gören ünlü ve başarılı bir iş adamıdır. Ayrıca birçok reklam filminde rol almıştır. Halk ile oldukça yakın ilişkiler kuran bir profile sahiptir. Lüks araba tutkusuyla da bilinmektedir. Tesla, Ferrari, Bentleyy gibi çeşitli lüks araba koleksiyonu ile gündeme gelmiş ve haber olmuştur. Ali Ağaoğlu özel hayatıyla da gündeme gelmektedir. İlk eşi ile evlidir. Bu evliliğinden iki çocuğu vardır.

Doğum tarihi: 3 Mart 1954
Doğum Yeri : Of
Eşi: Semra Ağaoğlu
Özvarlık: $ 750 milyon (2020)
Eğitim: Kabataş Erkek Lisesi
Çocukları: Mert Ağaoğlu, Alican Ağaoğlu, Sena Ağaoğlu, Ali Ege Ağaoğlu, Emre Ağaoğlu
Kardeşleri: Hüseyin Ağaoğlu, Türkan Sorgun, Zeki Ağaoğlu
Sosyal Medya Hesapları : Linktedir.

Bir önceki yazımız olan Azad Yılmaz Kimdir ? başlıklı makalemizde Azad Yılmaz, Azad Yılmaz kaç yaşında ve Azad Yılmaz kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.