Oya Okar Kimdir

tarafından
10
Oya Okar Kimdir
Oya Okar

Oya Okar

  • Ortalama Puan
    0.0

Oya Okar Kimdir

Oya Okar Kimdir, Oya Okar Eşi, Oya Okar instagram, Oya Okar oynadığı diziler, Oya Okar Sevgilisi, Oya Okar evlimi, oya okar arka sokaklar gibi sorularınızın cevabını veriyorum hazır olun 🙂

Oya Okar Kimdir, ile sizlere kendisi hakkında kısa bir bilgi sunalım. Oya Okar Annesi Tıp Profesörü olan Oya Okar kaç yaşında sorusuna 12 Ocak 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Bir abisi olan oyuncu, İlk ve orta öğretimden sonra lise eğitimini Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünde tamamlamış ve ardından, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Aynı Üniversitede yüksek lisansını tamamlamıştır.

2005 yılında Şöhret dizisinde Gülçin isimli genç kızı canlandıran ünlü oyuncu daha sonra 2007 senesinde yayınlanan Doktorlar dizisinde Gülümsün karakterine hayat vermiştir. 2008 yılında Kanal D’de yayımlanan Düğün Şarkıcısı adlı dizide Hatice Aslan ve Erkan Can gibi yetenekli isimlerle ekran karşısına çıktı. 2011-2012 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan ve Bosna savaşını anlatan Mavi Kelebekler adlı dizide Burak Hakkı ile birlikte rol almıştır.

Oya Okar, sırasıyla; Ümit Milli, Dağlar Delisi, Sınıf, İstanbul Çocukları, Böyle Bitmesin, Ben Onu Çok Sevdim, Zeytin Tepesi ve Eve Dönüş gibi dizilerde rol almıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan uzun soluklu Arka Sokaklar adlı polisiye türündeki diziye 2015 yılında katılan Oya Okar, dizide Selin Demirci Güneri karakterine hayat vermektedir.

Oya Okar Nereli ve Kaç Yaşında?

Bir diğer merak edilen konu da Oya Okar’ın nereli olduğu ve yaşı. Oya Okar İstanbul’da doğmuştur. Yani aslen de İstanbulludur. Doğum tarihi ise 12 Ocak 1986’dır.  2022 yılı itibariyle Oya Okar 36 yaşındadır. Çok uzun zamandır ekran karşısında olan Oya Okar, yaşını hiçbir zaman göstermiyor. Her zaman genç görünmeyi ve iyi oyunculuk yapmayı oldukça iyi başarıyor.

Oya Okar Boyu Kaç?

Oya Okar ile ilgili son olarak boyuyla ilgili sorulan soruyu cevaplamak istiyorum. Başarılı oyuncu Oya Okar, 1.70 cm boyundadır. Oğlak burcu olan oyuncu, ekranlarda olmayı seviyor. Ayrıca yaptığı işler de başarılı.

‘Oya Okar kimdir? Evli mi? Nereli ve kaç yaşında? Boyu kaç?’ konularıyla ilgili merak edilen her şeyi sizlere aktardım. Oya Okar, gündemden uzak kalmayı tercih eden ve işiyle oldukça fazla zaman geçiren ünlülerden. Bu da onu farklı yapıyor.

Tiyatro :

2012 – Sessizlik (oyun) : Moira Buffini – İstanbul Devlet Tiyatrosu
2010 – İmparatorluk Kuranlar : Boris Vian – İstanbul Devlet Tiyatrosu

Filmleri :

2015 – Eve Dönüş (TV Dizisi)
2014 – Zeytin Tepesi (Oya Tolunay)(TV Dizisi)
2013 – Ben Onu Çok Sevdim (Şadan)(TV Dizisi)
2012 – Böyle Bitmesin (konuk oyuncu) (Dizi)
2011 – Mavi Kelebekler (Aida)(Dizi)
2009 – İstanbul Çocukları (Gülfem)(Dizi)
2008 – Düğün Şarkıcısı (Çiçek)(Dizi)
2008 – Sınıf (Rüya) (Dizi)
2007 – Doktorlar (Gülüm)(Dizi)
2007 – Dağlar Delisi (Dizi)
2006 – Ümit Milli (Elif)(Dizi)
2005 – 2006 – Şöhret (Gülçin Özer)(Dizi)

Oya Okar Kimdir? Evli mi? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu Kaç?

sosyal medya hesabı : Oya Okar instagram

Oya Okar

 

Bir önceki yazımız olan Özge Törer Kimdir başlıklı makalemizde Özge Törer, özge törer boyu ve Özge Törer evlimi hakkında bilgiler verilmektedir.