Demet Özdemir Kimdir?

tarafından
231
Demet Özdemir Kimdir?

Yükselen Dizi Oyuncusu Demet Özdemir Kimdir?

Yükselen dizi oyuncusu Demet Özdemir Kimdir? Üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olan Demet Özdemir 1992 yılının şubat ayında Kocaeli’nde dünyaya gelmiştir.  Demet Özdemir’in anne ve babası ayrılmıştır. Anne ve babası ayrıldıktan sonra ablası ve annesiyle İstanbul’a taşınmıştır. Demet Özdemir’in boyu 1.70 gözleri ise kahverengidir.

Demet Özdemir

Yükselen dizi oyuncusu Demet Özdemir Kimdir? Demet Özdemir kariyerine Bengü’nün dans grubunda yer alarak başlar. İlk olarak Efes kızları kadrosunda dansa başlamıştır. 2011-2013 yılları arasında oyunculuk eğitimi almıştır. Stüdyo oyuncularında 2 yıl oyunculuk eğitimini tamamlamıştır. Bu yıllarda Mustafa Sandal’ın ”Ateş Et ve Unut” şarkısının klipinde yer alan demet Özdemir dikkatleri üzerine çekmiştir.

Demet Özdemir ilk oyunculuk deneyimini fox TV‘de 2013 yılında yayınlanan ”Sana Bir Sır Vereceğim” adlı dizi ile yapmıştır. Dizi sektörüne bu diziyle adım atan oyuncu, Aylin karakterini canlandırmıştır. Daha sonra kurt seyit ve şura adlı dizide oynamıştır. 2014 yılında ”Tut Sözünü”adlı sinema filminde demet karakterini canlandırmıştır. Bu filmin yönetmeni Oğuz Çeliktir. Aynı yıl ”Kaçak Gelinler” adlı dizide Açelya Topaloğlu, Deniz Baysal, Selin Şekerci, Fırat Albayram ve Furkan Andıç’la beraber rol almıştır.

2015 yılında Çilek Kokusu adlı dizide oynamıştır. 2016 haziran ayında fox TV’de yayınlanan ”No 309” adlı dizide lale karakterini canlandırmıştır. Bununla birlikte ünlü şarkıcı Bengü’nün ” Hodri Meydan” adlı şarkısının klipinde yer almıştır. ”Erkenci Kuş” adlı dizide başarılı bir karakteri canlandırmış ve çok sevilmiştir. Erkenci kuş dizisindeki performansı ile en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

”Sen kiminle dans ediyorsun” adlı filmde ünlenmiştir. Bunların dışında reklam filmlerinde de oynamıştır. Reklam yüzü olarak kozmetik firmasıyla anlaşmıştır. Demet Özdemir son olarak ”Doğduğun Ev Kaderindir” adlı dizide oynamıştır. Bu dizide Zeynep karakterini canlandırmaktadır. Oldukça geniş hayran kitlesine sahip olan güzel ve genç oyuncu Demet Özdemir, özel hayatı ile de oldukça merak uyandırmaktadır. Oğuzhan koç ile sevgili olduklarını açıklamıştır.

Doğum tarihi : 26 Şubat 1992
Doğum Yeri : İzmit
Boy: 1,7 m
Ebeveynleri: Ayşen Şener
Filmler: Sen Kiminle Dans Ediyorsun, Tut Sözünü, Erkenci Kuş, Doğduğun Ev Kaderindir
Kardeşleri: Derya Özdemir, Volkan Özdemir
sosyal medya takip etmek isteyenler buradan ulaşabilir..

Bir önceki yazımız olan Yağız Can Konyalı Kimdir? başlıklı makalemizde Yağız Can Konyalı, Yağız Can Konyalı kaç yaşında ve Yağız Can Konyalı kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.