Kubilay Aka Kimdir?

tarafından
373
Kubilay Aka Kimdir?

Kubilay Aka Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında?

Çocukluk yılları: Aslen Adanalı, İstanbul’da doğup büyüdü. Mahallede oyun oynayarak büyüyen çocuklardan. “Yaşadığım mahalle tabii ki bugünün teknolojisi ve korunaklı siteleri gibi değildi. Mahalle olarak birbirimize sahip çıkar, sokak kapılarımızı kapatmadan yaşardık. Bir tişört 3-4 ev gezmeden atılmazdı. Böyle güzel bir mahallede büyüdüm. Yaşasın salçalı ekmek!”

Kubilay Aka,  Eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi’nde tamamladı. Muğla Milas Havalimanında özel bir şirkette çalışırken menajeri Ufuk Ergin ile Mayıs 2016 da tanışarak oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Kubilay Aka 2016 yılında oyunculuk kariyerine başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve Onur Saylak’ın paylaştığı Kanal D de yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde canlandırdığı Ali Kemal karakteriyle başlamıştır. 2017 yılında Cem Yılmaz, Ozan Güven gibi usta oyuncuların başrolünde yer aldığı, gişe rekorları kıran Arif 216 filminde “Yakışıklı” karakterini canlandırmıştır.2017 yılında Show Tv’de yayınlanmaya başlayan, son yılların en iyi dizisi olarak gösterilen, büyük beğeni toplayan ve reyting rekorları kıran “Çukur” dizisinde “Celasun” karakterini canlandıran Kubilay Aka 2018 Aralık ayında vizyona giren “Aşk Bu mu?” filmiyle ilk başrol deneyimini yaşamıştır.

Kubilay Aka İngilizce ve biraz Almanca biliyor. Araba kullanmaktan, Kick Boks, Muay Tai, MMA (Karşılıklı dövüş sanatları), klasik gitar çalmaktan ve Scuba Diving yapmaktan hoşlanıyor.

TELEVİZYON DİZİLERİ

2020- Aşk 101/ Kerem

2017 /2020 – Çukur /Celasun

2016/2017 – Vatanım Sensin /Ali Kemal

SİNEMA FİLMLERİ

2018-Something About That Night (Kısa Film)

2018- Arif V 216 /Yakışıklı Kemal

2018 -Aşk Bu Mu? /Umut

Kubilak Aka Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Göz Rengi? Doğum Yeri

Saç Rengi: Kahverengi

Göz Rengi: Kahverengi

Doğum tarihi : 12 Nisan 1995

Doğum Yeri : İstanbul

Boy: 1,83 m

Kardeşleri: Elif İlayda Aka

Eğitim: Anadolu Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi

Instagram: https://www.instagram.com/kubilayakaa/

Evcil Hayvanları: Köpeği Thor.

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon macerasına ‘Vatanım Sensin’ dizisiyle başladı.

Hangi proje ile parladı? Vatanım Sensin dizisinde canlandırdığı ‘Ali Kemal’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Kişilik özellikleri: Çok eğlenceli, yeterince güler yüzlü, anlayışlı ve devamlı  alttan almaya çalışan bir karakter. “Ama herkeste olduğu gibi, bir insan olarak benim de eşref saatim ve bam telim var. İçinden çıkılmayacak durumlarda, çok sakin bir kriz yönetimi modunda olmaya çalışırım.

Sosyal: Korku evleri, paintball, safari, karaoke gibi etkinliklere bayılıyor.  “Çok eğlenceli bir arkadaş ekibim var ve böyle şeyler yaptığımız zaman gerçekten çok güzel vakit geçirip gülüp eğleniyoruz. Spor yaparken de çok eğleniyorum. Bunların yanı sıra sürekli gülen, bir şeylerle eğlenip espri yapan bir insanım. Malzeme olmasa da gülünecek bir şeyler yaratabiliyorum.”

Kubilay Aka Kimdir?

Bir önceki yazımız olan Demet Özdemir Kimdir? başlıklı makalemizde Demet Özdemir, Demet Özdemir eşi ve Demet Özdemir kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.