Efe Aydal Kimdir?

tarafından
1881
Efe Aydal Kimdir?

Yükselen Youtube Yayıncısı Efe Aydal Kimdir?

Çoğunun Kırmızı Hap videosu ile tanıdığı Efe Aydal, bugün yüzbinlerce hayran kitlesine sahip bir Youtube fenomenidir. Onu sadece Youtube fenomeni diye tanımlamak yanlış olur; çünkü kendisi astronomi, dövüş sanatları ve kısa film gibi birçok şeyle uğraşmaktadır. Peki yükselen Youtube yayıncısı Efe Aydal Kimdir?

Efe Aydal

Efe Aydal

Efe Aydal, 1981 yılında İzmir’de doğmuştur. Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunudur. Babası doktor, annesi ise ev hanımıdır. Bir ifadesinde, kendisinin buralara kadar gelmesinin sebebi olarak babasının fedakarlığını göstermektedir. Bundan yola çıkarak bir şeylerin yapılması için nesillerin fedakarlığının şart olduğunu söyler. Aslında onun düşünce yapısını bu söz özetlemektedir. Efe Aydal kimdir?  Üniversiteden mezun olunca kendisine hayat amacı aramış bir kişiliktir. İlk olarak çeşitli yerlerde iş aramış, bulamayınca da kendi istediği işi yaratmıştır.

Efe Aydal, bu zor dönemlerini Aikido’da ustalaşarak ve kısa film çekerek atlatmıştır. Efe Aydal’ın Youtube serüveni ise bu döneme tekabül eder. Kısa filmlerini bu dönemde çekip, Youtube’a koymuştur. Para kazanmak için bugünkü eşiyle Amerika’ya gitmiştir. Eşi Romanyalıdır. Amerika’da tahsili ve Aikido tecrübelerinden dolayı öğretmenlik işi bulabildiğini söylemiştir. Türkiye’ye dönen youtuber şu an Beyaz Hap adlı uzun metrajlı filminin çekimlerini sürdürmektedir. Youtube’da ise podcast, trol ve vlog tarzı videolar çekmektedir. Asıl amacı ise ileride büyük bir filmci olmaktır. Youtube’da uzun süreli kalmayı düşünmemektedir.

Kısa Filmleri ve Belgeselleri

En çok bilinen belgesel serisi, dört bölümlük Kırmızı Hap serisidir. Bu serilerde çoğunun doğru bildiği yanlışlar üzerinde durmuştur. İlk bölümde dini, ikinci bölümde zararlı maddeleri, üçüncü bölümde evrim teorisini, dördüncü bölümde ise sol gericiliği anlatmıştır. Kendisi bu videolarda genel olarak genç bireylere serzeniş sergiler. Onları fikirsel açıdan uyandırmayı amaçlar. Yakın zamanda çıkacak olan Beyaz Hap adlı uzun metrajlı filmi ise adeta bu serinin devamı gibidir. Belgeselinde anlatılan uyuşturucunun zararları gibi konuları bu filmin bazı sahnelerinde görülmektedir.

Diğer Belgeselleri: Astronomi serisi 1-4

Kısa Filmleri: Kavanoz, FallouTR, Tarak Gazetesi, İkimizden Biri, O.…Çocuğu, Mükemmel Hapishane, Altıncı Boyut

Sosyal medya hesbı : linkte..

Bir önceki yazımız olan Danla Bilic Kimdir? başlıklı makalemizde Danla Bilic, Danla Bilic Kaç yaşında ve Danla Bilic Kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.