Havva Öğüt Kimdir?

tarafından
138
Havva Öğüt Kimdir?

Müzik dünyasında son dönemlerde sesi ile gündeme gelmeyi başaran Havva Öğüt hayatı ile ilgili birçok konuyu da merakta bırakmayı başarıyor. 30 yaşındaki güzel oyuncu nerelidir ve müzik hayatına nasıl atılmıştır sorusu hepimizin aklını kurcalıyor. Peki, havva öğüt kimdir? kısaca bir göz atalım.

Havva Öğüt Nereli?

1992 senesinin Ağustos ayında doğan Havva Öğüt aslan burcudur. Aksaray’da yer alan Gülpınar kasabasında çocukluk yıllarını geçirmiştir. Gülpınar kasabası Aksaray’a yaklaşık olarak 40 km uzaklıkta yer almaktadır.

Şarkıcı Aksaray’da doğmasının yanında aynı zamanda aslen de Aksaraylıdır ve yaşamını halen burada sürdürmektedir. Havva öğüt lise hayatını Aksaray Kız Teknik ve Meslek Lisesinde tamamlamıştır. Lisenin ardından üniversite hayatını Aksaray Üniversitesi’nde Çocuk Bölümünde tamamlamış ve buradan mezun olmuştur.

Havva Öğüt Kimdir?

Havva Öğüt Kimdir?

Havva Öğüt’ün Müzik Hayatına Geçişi

Havva Öğüt 8. sınıfta iken sesi ile müfettişlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bunun üzerine sesi güzel olan sanatçıya müfettişler destek vererek önünün açılmasını sağlamıştır. Öğüt, tüm bunların ardından kardeşi ile kursa yazılmış ve hafta sonları Aksaray’da yer lan kursa giderek ders almaya başlamıştır.

Havva Öğüt’ün en büyük abisi de müzisyendir ve bu dönemlerde Öğüt abisi ile birlikte sıkça ders çalışmıştır. Fakat çalışmalar esnasında abi Fransa’ya yerleşince Öğüt umudunu yitirmiştir. Tüm bunların sonunda Öğüt’ün kendi köyünde gerçekleşen şenliklere katılması ile ilgili davet gelmiş ve burada sahne alması istenmiştir.

Tüm bu olaylar sonucunda sesi fark edilen güzel şarkıcı artık kendi müziklerini yapmaya başlamıştır. Havva Öğüt babasının arabasında sürekli çalan Neşet Ertaş şarkıları ile büyümüştür. İlerleyen dönemlerde televizyon programına davet edilmiş ve Neşet Abalıoğlu, Mesut Dağlı, Tahir Uçar ve Tufan Altaş ile sahne almaya başlamıştır. Havva Öğüt günümüzde birçok mekanlarda sahne almakta ve hala müzik kariyerini devam ettirmektedir.

Havva Öğüt Şarkıları

Havva Öğüt ilk olarak kara sevdayı sardın başıma adlı albüm ile müzik severlerin karşısına çıkmayı başarmıştır. Bunun ardından:

  • Yol yok
  • Sevme
  • Yokluk belası
  • Ankara’ya deniz gelirde
  • Ömrüm
  • Tiribin olurum
  • Eskittiğimi giymem
  • Olsun olsun
  • Balım

Açma bugün perdeleri gibi pek çok parçayı seslendirmiştir.

 

Bir önceki yazımız olan Survivor Aleyna Kalaycıoğlu kimdir başlıklı makalemizde aleyna kalaycıoğlu instagram, leyna Kalaycıoğlu ve leyna Kalaycıoğlu annesi hakkında bilgiler verilmektedir.