Işıtan Gün Kimdir?

tarafından
28
Işıtan Gün Kimdir?

Fortuna Sittard’a mucizeler başaran, Galatasaray taraftarı ve Yönetim Kurulu Üyesi  Işıtan Gün kimdir?  Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün, 7 Aralık 1975 Ankara doğumlu spor yöneticisi ve iş insanıdır.

Orta öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Işıtan Gün üniversite eğitimini 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde tamamladı. Işıtan Gün masterini City University of New York’ta Uluslar arası Finans Bölümünde 2000 yılında tamamladı.

Işıtan Gün’ün Kariyeri:

2006 yılında Türkiye’ye dönmeden önce Amerika Birleşik Devletleri’nde proje geliştirme ve proje finansmanı alanlarında çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra enerji sektöründeki yatırımları ile tanınan Met Capital Partners şirketinde yönetici olarak görev aldı. Savunma, ar-ge ve teknoloji alanında yatırımları Transtürk Holding Başkan Yardımcısı olarak yönetti.

Galatasaray Spor Kulübü’nde 2006 yılında Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden sorumlu icra kurulunda görev aldı. Daha sonra spor kulübünün mali işlerinden sorumlu COO olarak görev aldı.2011-2014 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü’nde stratejik planlama ve iş geliştirmeden sorumlu icra kurulunda görev aldı.

Işıtan Gün ,Galatasaray Spor Kulübü Başkanlık Seçiminde 2021 yılında Burak Elmas’ın (Burak Elmas Galatasaray Spor Kulübü’nün 38. Başkanıdır.) kulüp başkanlık seçimini kazanmasından sonra Galatasaray Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Hollanda spor kulübü olan Fortuna Sittard’ı ortaklarıyla birlikte 2016 yılında satın aldı. Çoğunluk hisseye sahip olan Gün Fortuna Sittard’ın başkanı oldu. Ortakları arasında bir dönem Acun Ilıcalı’ da bulunmaktaydı. Işıtan Gün 2016 yılından beri Fortuna Sittard Başkanlık görevine devam etmektedir.

Fortuna Sittard Işıtan Gün’ün başkanlığında Hollanda’nın en üst düzey futbol ligi olan Eredivisie’ ye yükseldi. Türkiye’nin Işıtan Gün ismini duyması ise Ünal Aysal döneminde Galatasaray Spor Kulübü’nde gerçekleşti.

İlerisi için gerçekçi hedefler ortaya koyan Gün, en büyük değil en iyi yönetilen kulüp olma hedefiyle Fortuna Sittard’da mucizeler başardı. Işıtan Gün kulübü satın almadan önce Fortuna Sittard amatör lige düşmek üzere olan bir spor kulübü idi. Fortuna Sittard Hollanda tarihinin en düşük bütçesi ve en genç en dinamik kadrosu ile yalnızca bir sezon sonra birinci lige yükseldi.

Işıtan Gün Kimdir?

Işıtan Gün Kimdir?

Işıtan Gün’ün Özel Hayatı:

Işıtan Gün 2003 yılında Rym Abid ile evlendi. Rym ve Işıtan çiftinin bir kızı ve bir oğlu vardır. Gün’ün ailesi hayatını Hollanda’da sürdürmektedir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Zeliha Ağrıs Kimdir - Dünya şampiyonu başlıklı makalemizde Zeliha Ağrıs, zeliha ağrıs boy hayatı ve zeliha ağrıs boy kilo hakkında bilgiler verilmektedir.