Nusret Gökçe Kimdir?

tarafından
449
Nusret Gökçe Kimdir?

Yükselen İş İnsanı ve Restoran Zinciri Sahibi Nusret Gökçe Kimdir?

Ete kendine has yaklaşımıyla tüm dünyaya adını duyurmuş Nusret Gökçe 1983 yılında doğmuştur. Doğum yeri Erzurum’dur. Babası bir maden işçisidir ve 4 kardeşi bulunmaktadır. Yaklaşık iki yaşındayken ailesiyle birlikte Darıca’ya yerleşmiştir. Gittiği Faik Şahenk Ortaokulu’nu geçim sıkıntıları nedeniyle bırakmak zorunda kalmıştır. Meslek hayatına kasap çıraklığı yaparak başlayan. Nusret Gökçe, yaklaşık 10 farklı ustayla aynı anda çalışarak işin mutfağında pişmiştir. Çok genç yaşına rağmen günde yaklaşık 18 saat boyunca aktif olarak çalıştığı söylenmektedir. Günümüzde et doğrama konusundaki profesyonelliğini aktif olarak çalıştığı gençlik yıllarına bağlamaktadır.

Arjantin’den Etin Kalbine

 Yükselen İş İnsanı ve Restoran Zinciri Sahibi Nusret Gökçe Kimdir? Adını duyurmaya ne zaman başlamıştır? Bu soruların cevabını 2007 yılına götürebiliriz. İstinye Park’ta yer alan kasap konseptli restoranda çalışmaya başlayan Nusret. Sonrada benzer konseptleri keşfetmek amacıyla Arjantin’e gitmiştir. Farklı konseptleri de süzgecinden geçirdikten sonra Türkiye’ye dönen Nusret Gökçe, bir süre daha aynı yerde çalışmaya devam etmiştir.

Maddi koşullar açısından zorluk çekerek gittiği Amerika’da en bilinen dört restoranda para almadan çalışmıştır. Bu azim dolu sürecin sonunda, Nusret Gökçe’nin hazırladığı menü dünyaca ünlü gazete New York Times’da yayınlanmıştır. Halen çok meşhur olan lokum, ceviz, kafes gibi tanımlamalara sahip et türlerini ilk kez kendisinin yaptığını iddia eden Nusret Gökçe Amerika macerasının ardından Türkiye’ye geri dönmüştür.

Dünyaca Ünlü Nusr-Et

Türkiye’ye dönen Nusret Gökçe kendi restoranını açma girişimlerine eski bir dostundan borç alarak başlamıştır. Borçlarını ödedikten sonra yoluna tek başına devam eden Nusr-et’in başarısı tüm dünyayı kasıp kavurmuştur. Nusret Gökçe kendine has hareketleriyle sadece restoranından değil, adından da dünyanın dört bir yanında söz ettirmiştir. Sırf restoranda yemek yiyebilmek için özel jetleriyle seyahat eden ünlüler bile mevcuttur. Nusret Gökçe’nin Erzurum’dan dünyaya yayılan öyküsü ilham alınmayacak gibi değildir. Para bile almadan restoranlarda gönüllü çalışarak geçirdiği ve çeşitli ülkeleri gözlemlediği yılların ardından nihayet Nusr-et’in başarısı bütün dünyada duyurulmuştur. Bunun bir sonucu olarak çeşitli ülkelerde de şube açmaya başlayan Nusr-et’in restoranları büyümeye ve adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Doğum tarihi: 9 Ağustos 1983 
Eğitim: Faik Şahenk İlkokulu
Doğum Yeri : Erzurum, Türkiye
Kardeşleri: Erman Gökçe, Özgür Gökçe, Uğur Gökçe
Ebeveynleri: Faik Gökçe, Fatma Gökçe
Adaylıklar: Shorty Yemek Ödülü
Sosyal Medya Hesabı : Link Buradan.

Bir önceki yazımız olan Azad Yılmaz Kimdir ? başlıklı makalemizde Azad Yılmaz, Azad Yılmaz kaç yaşında ve Azad Yılmaz kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.