Akın Akınözü Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

tarafından
2117
Akın Akınözü Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Akın Akınözü kimdir? nereli? kaç yaşında? boyu? burcu?

Akınözü, 1990 yılında Ankara’da dünyaya geldi. TED Ankara Koleji Matematik Fen Bölümü mezunu olarak lise hayatını tamamlayan Akınözü, General Studies IC Berkeley Applied Math alanında da yüksek eğitimini tamamlayarak kendisini oyunculuğa doğru yönlendirdi. Lisans eğitimi ile birlikte tiyatro ve oyunculuk alanında da çeşitli eğitimler almaya başladı.

Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math alanında eğitimini tamamladı ve oyunculuk üzerine eğitim aldı.

Akın Akınözü, 2014 yılında Azrail sinema filmi ile kariyerine adım attı. 2015 yılında ise Muhteşem Yüzyıl dizisi ile ilk kez televizyon ekranlarında boy gösterdi.

Bir Diğeri ise Arkadaşlar İyidir dizisinde oynamıştır. Hercai dizisinde Miran karakterine hayat verdi.

Akın Akınözü 1.80 metre boyunda, 76 kilo ve Oğlak burcudur.

KARİYERİNİN BAŞLANGIÇ YILLARI

Akınözü, üniversite yıllarına başladığı zamanlarda oyunculuk anlamında da çok daha profesyonel hale gelebilmek için tiyatrolara yazıldı ve bu anlamda kendisini ileri taşıdı. Yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çeken Akınözü, oyunculuk yetenekleri ile de kısa vadede çok geniş kapsamlı bir süreci noktaladı.

ilk olarak 2014 yılında Azrail filmi kadrosunda yer aldı. Hırvatistan ve Slovenya ortak yapımı bu filmde ilk defa rol alan Akınözü, küçük da olsa aldığı bu rol ile birlikte kendisi için çok önemli bir deneyim edinme şansına sahip oldu ve Türkiye’ye döndü.

Türkiye’ye döndüğünde yapımcıların dikkatini çeken Akınözü, 2015 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi kadrosuna girdi. Beren Saat, Ekin Koç, Berk Cankat ve Mete Horozoğlu gibi isimler ile birlikte oynadı ve kendisi için çok engin bir deneyim olarak tanımladığı bu projede kendisini daha da ileri taşıdı.

sosyal medya hesapları ise :

Akın Akınözü (@akinakinozu) • Instagram

Oynadığı Dizi ve Filmler.

2015 Muhteşem Yüzyıl Kösem İvan Ali
2016 Arkadaşlar İyidir Yunus Çağlayan
2017-2018 Aslan Ailem Murat Aslan
2017 Payitaht: Abdülhamid Ömer
2019-2021 Hercai Miran Aslanbey Şadoğlu
2014 Azrail Gaffur

Bir önceki yazımız olan Kerem Bürsin kimdir? başlıklı makalemizde Kerem Bürsin, Kerem Bürsin kaç yaşında ve Kerem Bürsin kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.