Abdurrahim Boynukalın Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

tarafından
428
Abdurrahim Boynukalın Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?
Abdurrahim Boynukalın

Abdurrahim Boynukalın

  • Ortalama Puan
    10.0

Abdurrahim Boynukalın Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Abdurrahim Boynukalın, 15 Eylül 1987’de Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu. Amcası tarafınca yetiştirildi. Sakarya Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmasının arkasından yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler kısmınde tamamladı. Öğrenci iken biroldukça AKP’li politikaçinin yetiştiği Millî Türk talebe Birliği’nin ardılı talebe Birliği Federasyonu’nunda etken rol oynadı. Arkasından Londra Şehir Üniversitesi’nde Medya İletişim bölümünde ikinci yüksek lisansını tamamladı. Ortalama iki yıl Kırklareli Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Kendisi Alman Vatandaşıdır.

Gazetecilik kariyeri

2011-2013 senelerı içinde Milat gazetesinde, 2013-2014 yılları arasında Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. “Günlük Türk siyaseti hakkında analizler yazdı. Suriye iç harbinde muhaliflere destek verdi. Çözüm sürecine katkı için yazdığı yazılar.

Gençlik ve Spor Bakan yardımcılığı

18 Aralık 2015 tarihinde Gençlik ve Spor Bakan yardımcısı oldu.

Siyasi kariyeri

Önceki AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Zafer Çubukçu’nun. Başbakanlık Müşaviri olmasının peşinden. 26 Eylül 2014 tarihinde AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı görevine getirildi.

Milletvekilliği

7 Haziran 2015 tarihinde meydana getirilen genel seçimlerde AK Parti İstanbul milletvekili olarak meclise girdi.

Hürriyet gazetesi

Boynukalın’ın 6 Eylül 2015 gecesi gerçekleşen Hürriyet gazetesi baskınının organizatörü olduğu iddiası ortaya atıldı. Bir mitingde olayı kabullendi ve eylemlerin devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Abdurrahim Boynukalın Kişisel Bilgileri :

Doğum tarihi: 15 Eylül 1987
Doğum Yeri : İstanbul
Eşi: Ceyda Boynukalın
Ebeveynleri: Ömer Nazım Boynukalın
Partisi: Adalet ve Kalkınma Partisi
Eğitim: Londra Şehir Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi
Sosyal medya hesabı : Twitter Link

Abdurrahim Boynukalın ismi Sedat Peker’in videoları sonrası gündeme geldi. Türk siyasetçi, gazeteci ve eski Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı. 25. Dönem İstanbul Milletvekili ve mevcut AK Parti Birleşik İngiltere temsilcisi Abdurrahim Boynukalın’a dair bilgiler merak konusu oldu. Peki, Abdurrahim Boynukalın kimdir? Abdurrahim Boynukalın kaç yaşında ve nereli?

Bir önceki yazımız olan Azad Yılmaz Kimdir ? başlıklı makalemizde Azad Yılmaz, Azad Yılmaz kaç yaşında ve Azad Yılmaz kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.