Kerem Bürsin kimdir?

tarafından
1398
Kerem Bürsin kimdir?

Kerem Bürsin kimdir?

Ünlü dizi oyuncusu Kerem Bürsin kimdir? Kerem Bürsin, 4 Haziran 1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kanal D’de yayınlanan ”Güneşi Beklerken”adlı ünlü dizide rol almıştır. Çağan Irmak filmi olan ”unutursam fısılda” adlı filmde oynamıştır. Bu filmde müzisyen Erhan karakterini canlandırır.

Ünlü Dizi Oyuncusu Kerem Bürsin

Ünlü dizi oyuncusu Kerem Bürsin kimdir? Şeref meselesi adlı ünlü dizide canlandırmış olduğu karakter Yiğit Kılıç’tır. Kerem Bürsin üniversite eğitimini oyunculuk üzerine tamamlamıştır, pazarlama iletişim bölümünden mezundur. Amerika’da düzenlenen liseler arası tiyatro yarışmasında da en iyi erkek oyuncu seçilmiştir. 2013 yılında sosyal mesajlaşma uygulaması olan Line’nin reklam filminde yer almıştır. Güneşi beklerken adlı ünlü dizide rol arkadaşı Hande Doğandemir’dir ve her ikisi birlikte lipton reklam filminde oynamıştır.

2015 yılının ocak ayında mavi jeans firmasının reklam yüzü olmuştur. Mavi jeans reklamının diğer yüzü Serenay Sarıkaya ile birlikte Türkiye’de ilk defa yapılan snapchat röportajlarını gerçekleştirmişlerdir. Beraber reklam filmlerinde rol almışlardır. Kerem Bürsin, mavi jeans markası ile anlaşmasını 2016 ağustos ayında sonlandırmıştır. Günümüzde ”sen çal kapımı” adlı dizide oynamakta ve Serkan Bolat karakterini canlandırmaktadır.

Kerem Bürsin birçok ülkede yaşamıştır. 1999 yılında Ailesiyle birlikte Amerikada. Babasının işi gereği Endonezya, İskoçya, Malezya, Arap Emirlikleri, Amerika gibi birçok farklı ülkede yaşamıştır.  Liseyi Teksas’ta okumuştur. Üniversite eğitimini tamamlamak için Baston’a taşınmıştır ve burada oyunculuk eğitimi almıştır. Çocukluğunu birçok farklı ülkede geçirmiştir. Kerem Bürsin, ”şeref meselesi”, ”unutursam fısılda” ve ”can feda” gibi önemli yapımlarda yer almıştır. Türk ve Hollywood yapımlarında da oyunculuk yaparak kariyerinde başarılı bir şekilde ilerlemektedir.

Oyunculuk Deneyimi.

Kerem Bürsin yakışıklılığı ile oldukça geniş hayran kitlesine sahiptir. Kerem Bürsin’in özel hayatı süreli olarak takip edilir. Son oynadığı ”Sen Çal Kapımı” adlı ünlü ve sevilen dizide oynayan Melisa Döngel ve Hande Erçel ile aşk yaşadığı iddiaları ile gündeme gelmiştir. Serenay Sarıkaya ile aşk yaşamıştır.

Doğum tarihi : 4 Haziran 1987 (33 yıl yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Filmler: Sharktopus, Can Feda, Unutursam Fısılda, Sen Çal Kapimi, 
Kardeşleri: Melis Bürsin
Ebeveynleri: Çiğdem Bürsin, Pamir Bürsin
Eğitim: Emerson Koleji, Stephen F Austin High School
Sosyal Medya Hesabı : Bursin inst.

Bir önceki yazımız olan Serenay Sarıkaya Kimdir? başlıklı makalemizde Serenay Sarıkaya, Serenay Sarıkaya dizi ve Serenay Sarıkaya film hakkında bilgiler verilmektedir.