Ruhi Çenet Kimdir?

tarafından
561
Ruhi Çenet Kimdir?
Ruhi Çenet Kimdir?

Ruhi Çenet Kimdir?

  • Ortalama Puan
    0.0

Ruhi Çenet Kimdir?

Fenomen Youtuber Ruhi Çenet kimdir? Sorusu Youtuberlar hakkında internette yapılan aramalarda başta gelmektedir. Youtube platformunun etkin şekilde kullanılması neticesinde. Pek çok isim Youtube için içerikler üreterek geniş hayran kitlelerine ulaştı. Bu içerik üreticilerinden biride Çenet olmuştur. Ünlü Youtuber 20 Ekim 1990 senesinde Aydın ilinde dünyaya gelmiştir. Yaşanan 17 Ağustos 1999 yılındaki depremde ünlü sosyal medya fenomeni Adapazarı tarafında ikamet etmekteyken. Ailesi Çenet ‘ten uzun süre haber alamamıştır. Ünlü sosyal medya fenomeni eğitim hayatını Hindistan da tamamlamayı düşünerek Hindistan’a yerleştir. Burada eğitimini tamamlayan Çenet ilk Youtube video paylaşımlarını da Hindistan da çekmeye başlamıştır. Hindistan’da yaptığı video çekimleri ve ürettiği birbirinden farklı içerikler sayesinde geniş kitlelere yavaş yavaş sesini duyurmaya başlamıştır. Daha sonra 2011 yılında Türkiye’ye geri dönüş yapmıştır. Bu seneden sonra Türkiye’de içerikler üretmeye ve bunları yayınlamaya başlamıştır.

Ruhi Çenet diğer youtuberlardan farklı olarak izleyicilerine pek çok konuda bilgiler veren bir Youtube kanalıdır kurmuştur. Özellikle ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelere bağlı olarak içerikler çekmektedir. Gündemi sürekli olarak takip eden ünlü içerik üreticisi faydalı ve güncel konular içeren videolara sayfasında sık sık yer vermektedir.

Ruhi Çenet

Ünlü Youtuber’ ın kanalı 5,56 milyon aboneye sahiptir. Ayrıca video paylaşım sayfasında 770 milyondan fazla izlenme oranına sahiptir. Evli olan ünlü Youtuber eşi hakkında bilgi vermek ya da görüntülenmekten kaçınmaktadır. Kendisine ait 2 ayrı Youtube hesabı bulunan Youtuber’ ın diğer hesabını şu an kız kardeşi yönetmektedir. Bu hesap yaklaşık olarak 1,28 milyon takipçiye, 121 milyon civarında izlenme oranına sahiptir. Ruhi Çenet tarafından çekilen video içerikleri kimi zaman ürkütücü kimi zaman da ufuk açıcı özelliktedir. 2012 yılından 2015 yılına kadar bilgilendirici içerikte videolar üretirken 2016 yılında çektiği videolara yeni bir boyut kazandırarak daha kaliteli içerikler üretmeye ve çekmeye başlamıştır. Ürettiği içerikler sebebiyle basında da adından sıkça söz ettiren Ruhi Çenet son olarak Korona virüsün patlak verdiği dönemde Çin’in Wuhan kentine yolculuk ederek gerek sosyal medya kullanıcıları gerekse de basın tarafından çok fazla eleştirilmiştir.

Ruhi Çenet ‘in En Çok İzlenen Videoları Hangileridir?

  • Dünya’nın en soğuk şehrine yolculuk (10 milyon izlenme)
  • Türklerin nefret edildiği ülkeye gittim (8,4 milyon izlenme)
  • Korona virüsünü bir de benden dinleyin (7,2 milyon izlenme)
  • Dünyanın en güçlü adamı Putin (7,1 milyon izlenme)
  • Bir şizofrenle yüzleşiyorum (6 milyon izlenme)

Bir önceki yazımız olan Orkun Işıtmak Kimdir? başlıklı makalemizde Orkun Işıtmak, Orkun Işıtmak boyu ve Orkun Işıtmak kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.