Oğuzhan Uğur Kimdir?

tarafından
509
Oğuzhan Uğur Kimdir?
Oğuzhan Uğur Kimdir?

Oğuzhan Uğur Kimdir?

  • Ortalama Puan
    0.0

Oğuzhan Uğur Kimdir?

Fenomen Youtube Yayıncısı Oğuzhan Uğur Kimdir? Oğuzhan Uğur son dönemde adından sıklıkla söz ettiren bir YouTube fenomenidir. Sadece Youtube değil bunların dışında da birçok başarısı bulunmaktadır. Oğuzhan Uğur 29 Ocak 1984’te Ankara’da dünyaya gelmiştir. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Fotoğraf bölümünden mezun olmuştur. Üniversite okuduğu dönemde ise Osman Sınav ile tanışmıştır ve onun asistanlığını yapmaya başlamıştır. 2011 yılında da Ağır Abi filmi ile ilk kez yönetmenlik ve senaristlik yapmıştır. Oğuzhan Uğur birçok alanda başarılı işler çıkarmıştır. Single çalışmaları yayınlamış, yönetmenlik, senaristlik yapmış, kitap yazmış, sunuculuk yapmış ve YouTube’ da programlar hazırlamıştır.

Oğuzhan Uğur

Oğuzhan Uğur ilk olarak adını YouTube ‘da ki Babala TV programı ile duyurmuştur.  Aynı zamana seçim döneminde de adayların bazılarını kendi YouTube kanalında ağırlayarak bir ilki gerçekleştirmiştir. Farklı bir tarzı olmasından dolayı çok sevilen Oğuzhan Uğur. Onedio’da da programa katkı sağlamıştır. Murat Dalkılıç’ın seslendirdiği Leyla isimli şarkının klibini yönetmiştir. Murat Dalkılıç’la birlikte Mağlubiyet isimli parçada düet yapmıştır.

Müzisyenlik kariyerinde Oğuzhan Uğur birden fazla albüm yapmıştır. İlk albümü 2012 yılında yapmış olduğu Terbiyesizimdir. Oğuzhan Uğur Babala TV’nin sahibidir. İnç programının da sunucusudur. 2020 yılında ise Acun Ilıcalının yapımcılığını üstlendiği Exactlon’da yarışmacılar ile durum değerlendirmesi konulu bir program yapmıştır. Şu an hala Babala TV de program yapmaya devam etmektedir.

Babala TV’nin izlenmeleri çok yüksektir. Her hafta birbirinden farklı konuklar ile eğlenceli bir program yapmayı sürdürmektedir. Oğuzhan Uğur’un oyunculuk deneyimi de bulunmaktadır. Pişt, Bizans Oyunları ve Kırk Yalan filmlerinde oyunculuk yapmıştır. 2018 yılında 67: Peşimizde olanlar, belki de içimizdeydi adlı bir kitap yazmıştır. 2019’da ise mevzular isimli son kitabını yayınlamıştır.

oğuzhan uğur kimdir

Kişisel Bilgileri.

Doğum tarihi : 29 Ocak 1984 
Doğum Yeri : Ankara
Eğitim : Akdeniz Üniversitesi
Kardeşleri : Tuğrul Uğur
Ebeveynleri : Hasan Atilla Uğur, Pakize Uğur
Albümler : Terbiyesizim, Çok Şükür, Panpa, İstemiyorum, Biyolojik Unsur, Sağ Salim, Mağlubiyet, Dengi Dengine, Bal Prensesi, Madım Mı, Kıskanç
Filmleri : Sessiz Gece, Exatlon Challenge Türkiye, Kırk Yalan, Borç Harç, Bizans Oyunları, Pişt, Ağır Abi

Bir önceki yazımız olan Ruhi Çenet Kimdir? başlıklı makalemizde Ruhi Çenet, Ruhi Çenet kaç yaşında ve Ruhi Çenet kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.