Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

tarafından
381
Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?
Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

  • Ortalama Puan
    0.0

Ünlü Dizi Oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

Ünlü dizi oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu kimdir? Kenan İmirzalıoğlu 18 Haziran 1976 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiş dizi ve sinema oyuncusu, sunucu ve eski bir mankendir. İmirzalıoğlu ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamış daha sonra İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun olmuştur. Mustafa ve Yıldız İmirzalıoğlu çiftinin en küçük çocuğu olan Kenan İmirzalıoğlu’nun Derviş isminde bir ağabeyi ve Zübeyde Yasemin isminde bir de ablası vardır.

Kenan İmirzalıoğlu Hayatı ve Kariyeri

1997 yılında Best Model of Turkey yarışmasında birinci seçilen İmirzalıoğlu. Best Model of World’e katılarak bu yarışmayı da kazanmıştır. Böylece ilk defa bir Türk erkeği Dünyanın En İyi Erkek Mankeni olmuştur. 1998 yılında Deli Yürek adlı dizi ile televizyon kariyerine başlayan Kenan İmirzalıoğlu dikkatleri üzerine çekmiştir. 2003 yılında Alacakaranlık dizisinde Uğur Yücel ile başrolleri paylaşmışlardır. 2004 yılında Yazı Tura filminde başrol oynayan İmirzalıoğlu daha sonra Acı Hayat dizisine geçmiştir. Son Osmanlı Yandım Ali (2006), Kabadayı (2007) ve Ejder Kapanı (2010) gibi filmlerle kariyerine devam eden Kenan İmirzalıoğlu 2009 yılında Ezel dizisi ile televizyon ekranlarına geri dönmüştür. Ezel dizisinin bitişinden sonra kariyerine Uzun Hikâye (2012) filmi ile devam etmiştir. Daha sonra Karadayı, Cingöz Recai ve Mehmed Bir Cihan Fatihi gibi yapımlarda yer almıştır. 2019 yılında Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunuculuğunu yapmaya başlamıştır.

Kişisel Hayatı

Kenan İmirzalıoğlu 2016 yılında kendisi gibi oyuncu olan Sinem Kobal ile evlenmiştir. Çiftin 2020 yılında ilk çocukları dünyaya gelmiştir. En İyi Erkek model ödülünün yanı sıra oyunculuğu ile de birçok ödüle aday gösterilmiş ve kazanmıştır.

2005 yılında Adana Altın Koza Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazanan Kenan İmirzalıoğlu. Ezel ve Karadayı dizisindeki rolleri ile Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülüne layık görülerek bu ödülü evine götürmüştür. 2015 yılında uyuşturucu kullanmak suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılan İmirzalıoğlu’nun cezası, cezanın uzunluğunun bir yıldan az olması nedeni ile mahkeme tarafından ertelenmiştir.

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

Kenan İmirzalıoğlu, Türk oyuncu, sunucu ve eski mankendir.
Doğum tarihi: 18 Haziran 1974 (46 yıl yaşında), Üçem
Boy: 1,91 m
Eşi: Sinem Kobal (e. 2016)
Filmler: Kabadayı, Deli Yürek: Bumerang Cehennemi
Kardeşleri: Derviş İmirzalıoğlu, Zübeyde İmirzalıoğlu

Bir önceki yazımız olan Çağatay Ulusoy Kimdir? başlıklı makalemizde Çağatay Ulusoy, Çağatay Ulusoy kaç yaşında ve Çağatay Ulusoy kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.