Melis Mutluç kimdir? kaç yaşında, nereli?

tarafından
1516
Melis Mutluç kimdir? kaç yaşında, nereli?
Melis Mutluç kimdir? kaç yaşında, nereli?

Melis Mutluç kimdir? kaç yaşında, nereli?

  • Ortalama Puan
    0.0

Melis Mutluç kimdir? kaç yaşında, nereli? biyografisi!

Türk çocuk oyuncu 2003 İstanbul doğumlu Melis Mutluç, henüz üç buçuk yaşındayken Tekirdağ Kiraz Festivali’nde İstiklâl Marşı’nın 10 kıt’asını 50 bin kişinin önünde ezbere okuyarak tüm ilgiyi üzerine çekti.

Melis Mutluç, gösterdiği bu performansı ile babası tarafından ajansa yazdırılmıştır. İcon Talent ajansına bağlı olarak çalışan Melis Mutluç, İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyunculuk, sahne eğitimi ve diksiyon eğitimi almıştır.

Melis Mutluç,2008 yılında  dublajını kendisinin yaptığı Yol Arkadaşım adlı ilk dizisinde rol aldı.2009 yılında Bu Kalp Seni Unutur mu? dizisinin iki bölümünde yer almıştır. 2010’da Cumaya Kalsa dizisinde rol almıştır. Muhteşem Yüzyıl’da Mihrimah Sultan rolünü canlandırdı.

Benim Dünyam adlı filmde Beren Saat’in canlandırdığı Ela karakterinin çocukluğunu oynadı. Oyunculuğuyla büyük beğeni toplamıştır.

Melis Mutluç Kimdir

Melis Mutluç Dizi Ve Filmleri

Okuduğu İstiklal Marşından sonra dikkatleri üzerine çekmiştir. 6 yaşındayken ilk dizi projesinde yer almayı başarmıştır. İlk projesi 2008 yılında TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve 2 sezon, 41 bölüm boyunca devam eden “Yol Arkadaşım” dizisinde Eylül Aydeniz karakterini canlandırmıştır. Bir sonraki projesi ise 2009 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan “Bu Kalp Seni Unutur mu?” dizisinde canlandırdığı Ayşe karakteri olmuştur.

2010 yılında “Cuma’ya Kalsa” dizisinde Melis karakterini canlandırdı. Diğer Projesi “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde gösterdiği performansla ekranların aranan genç yeteneklerinden biri olmuştur. 2010/2012 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinin ikinci ve üçüncü sezonlarında Mihrimah Sultan karakterinin küçüklüğünü oynamıştır.

Son dizi projesi ise yönetmenliğini Hatice Memiş ve Güzide Balcı’nın yaptığı ve Star TV ekranlarında yayınlanan “Aramızda Kalsın” dizisi olmuştur. 2013-2015 yılları arasında 2 sezon boyunca 52 bölüm yayınlanan dizide Yaren karakterini canlandırmıştır.

Genç yaşına rağmen bir çok projede yer almayı başaran yetenekli oyuncu 2013 yılında ilk sinema filmi projesinde de yer almıştır. Yönetmenliğini Uğur Yücel’in yaptığı ve baş rollerinde Beren Saat ve Uğur Yücel’in yer aldığı “Benim Dünyam” filminde yer almıştır. 25 Ekim 2013 tarihinde vizyona giren filmde Beren Saat’in canlandırdığı Ela karakterinin küçüklüğünü oynamıştır.

Melis Mutluç Projeleri ;

2008/2009 – Yol Arkadaşım (Eylül Aydeniz)

2009 – Bu Kalp Seni Unutur mu? (Ayşe) 2

010 – Cuma’ya Kalsa (Melis)

2011/2012 – Muhteşem Yüzyıl (Mihrimah Sultan Küçüklüğü)

2013 – Benim Dünyam (Küçük Ela) / Sinema Filmi

2013/2014 – Aramızda Kalsın (Yaren)

Melis Mutluç

Melis Mutluç

Şuan için Twitter bulunmakta = Linki burada

Bir önceki yazımız olan İbrahim Selim Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? başlıklı makalemizde İbrahim Selim kaç yaşında, İbrahim Selim kimdir ve İbrahim Selim Nereli hakkında bilgiler verilmektedir.