Erman Ilıcak Kimdir?

tarafından
705
Erman Ilıcak Kimdir?

Erman Ilıcak Kimdir?

Ünlü iş insanı Erman Ilıcak kimdir? Erman ılıcak 1967 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir. Rönesans Holding’in hem kurucusu hem de başkanıdır. Dr. Erman Ilıcak 1985 yılında Özel Ted Ankara kolejinden mezun olmuştur. Daha sonra 1990 yılında ODTÜ üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Erman ılıcak 2000-2018 yılında gelir vergisi rekorları araştırmasında vergi rekortmenliğinde 5 sırada yer almıştır.

Erman Ilıcak

Ünlü iş insanı Erman Ilıcak kimdir?  Mezun olduktan sonra 2002 yılında Mine Sota Üniversitesinde giderek çeşitli eğitimler almıştır. Aynı zamanda Viyana Ekonomi ve İşletme Üniversitesinden derecesini alarak kariyer hayatında ilerlemiştir. Erman ılıcak 2011 yılında Paris’teki uluslararası işletme okuluna giderek doktorasını yapmıştır ve işletme yönetimi doktorası unvanını almıştır.

Daha sonra 1993 yılında Rusya Petersburg’da Rönesans Holding’i kurmuştur. Rönesans Holding’in merkezi Ankara’da bulunur. Rönesans şirketi günümüzde Rusya, Türkiye, Hollanda başta olmak üzere Avrupa, Orta Asya, Afrika, Ortadoğu gibi birçok geniş bir alanda hizmet veren bir şirkettir. Toplamda 28 ülkede faaliyet gösterir. 75 bini aşkın çalışanı vardır. Şirket gayrimenkul inşaat, enerji, sağlık ve Petro kimya gibi birçok alanda faaliyet gösterir.

Dr Erman Ilıcak, Gelir İdaresi başkanlığı tarafından yapılan vergi beyannamesi değerlendirilmesi sonucunda 2018 yılında en fazla vergi beyan eden 100 mükellef içerisinde beşinci sırada yer alarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

Erman ılıcak Forbes ekonomi dergisinin yapmış olduğu en zengin 100 Türk listesi içerisinde 3,8 milyar dolar olan servetiyle birinci sırada yer almaktadır. Bununla birlikte 2019 yılında Rönesans eğitim vakfını kurmuştur. 2019 yılında yapmış olduğu birçok bağışla gönlü zengin iş insanları listesinde 3. sırada yer almıştır. Rönesans eğitim vakfı hem gençleri hem de eğitimi baz alan bir vakıftır. Binlerce öğrenciye karşılıksız burs vermektedir.

Hem Rönesans holding hem de Rönesans eğitim vakfı tarafından Türk eğitim derneği iş birliği ile birlikte 2014 yılında ted Rönesans koleji kurulmuştur. Rönesans holding şirketi, üniversite öğrencilerine sürdürülebilir kültür kazandırılması faaliyetleri amacı ile 2014 yılından itibaren “sürdürülebilir geleceği tasarla” isimli bir yarışma düzenlemektedir. Yeni mezun gençler sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Rönesans bünyesinde istihdam edilmektedir.

Kişisel Bilgileri.

Doğum tarihi : 3 Ekim 1967 
Doğum Yeri : Darende
Eşi: Jale Ilıcak 
Eğitim: Minnesota Üniversitesi
Kardeşleri: İpek Ilıcak Kayaalp, Bahar Ilıcak
Ebeveynleri: Bekir Ilıcak, Ayşe Ilıcak

Bir önceki yazımız olan Azad Yılmaz Kimdir ? başlıklı makalemizde Azad Yılmaz, Azad Yılmaz kaç yaşında ve Azad Yılmaz kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.