Murat Gezici Kimdir?

tarafından
67
Murat Gezici Kimdir?

Seçim dönemlerinde yapmış olduğu anketlerle tanınan Murat Gezici hakkında en fazla merak edilen soru, Murat Gezici kimdir? sorusudur. Siyaset gündemi ile ilgili yorumlar yapan Gezici, dikkatleri üzerine çeken bir isim olmayı başarmıştır.

Çok çarpıcı tespitler ve yorumlar yapan biridir. Araştırmayı seven bir isim olmasından dolayı sürekli kendini geliştirmeyi başarmıştır. Katıldığı programlarda yapmış olduğu açıklamalarla her zaman gündeme gelmiştir.

Gezici Araştırma Şirketi ile kendini daha da öne çıkaran Gezici, aynı zamanda Vatan gazetesinin de yazarlığını yapıyor. Özellikle de CHP, AKP ve MHP gibi büyük partilerin kamuoyu yoklamalarını yaparak, elde ettiği verileri doğru bir şekilde insanlara sunuyor.

Murat Gezici Kimdir?

Murat Gezici Kimdir?

Murat Gezici Ne Zaman Doğmuştur?

1979 yılında Adana’da doğmuştur. İlköğretim-lise eğitimlerini Ceyhan’da yerine getirmiştir. İstanbul Marmara Üniversitesi Teknoloji Mühendisliğini okumuştur. 2004 yılında üniversite eğitimini tamamlamıştır.

Daha sonra Gent Üniversitesi’ne giderek yöneticilik eğitimi almıştır. Gezici, araştırmaya meraklı isim olduğu için iş hayatına bu alanda adım atmıştır. Öncelikle 1999 yılında Konda Araştırma Şirketi’ne girmiştir.

Murat Gezici’nin Çalıştığı Araştırma Şirketleri

Murat Gezici’nin çalıştığı araştırma şirketleri şunlardır:

  • Konda Araştırma Şirketi
  • A&G Araştırma Şirketi
  • Gezici Araştırma Şirketi

Kendisinin başkanı olduğu Gezici Araştırma Şirketi, hala başkanlık yaptığı bir şirkettir.

Murat Gezici Ne İş Yapar?

Seçim dönemlerinin en fazla konuşulan isimlerindendir. Araştırma konusunda üst düzey çalışmalar yapan Gezici, çok başarılı araştırmalara imzasını atmıştır. Aynı zamanda gazete yazarlığı yapan Gezici, Avrupa’da da ses getirmeyi başarmıştır.

Sosyal medyada en fazla takip edilen araştırmacılardan bir tanesidir. Ayrıca çeşitli TV programlarına katılarak yorumlarını halk ile paylaşmıştır. Tüm açıklamaları dikkat çeken Gezici, ”Sevdikçe Ömür Gitti” adlı bir kitap yazmıştır. Murat Gezici’yi özellikle de ön plana çıkaran dönemler, seçim zamanlarıdır. Bu zamanlarda yapmış olduğu araştırmalar, hem Türkiye hem de Avrupa halkının dikkatinden kaçmamaktadır.

Murat Gezici, Gezici Araştırma Şirketi’ni Ne Zaman Kurdu?

Gezici Araştırma Şirketi, 11 Eylül 2011 yılında kurulmuştur. Bu şirket, birçok alanda araştırma yapmaktadır. Pazar araştırmaları, yerel yönetimler, siyasi, medya, ekonomi ve sosyal gibi konular üzerine çalışmalar yapıyor.

Bir önceki yazımız olan Pervin Ersoy Kimdir? başlıklı makalemizde Pervin Ersoy, Pervin Ersoy Kim? ve Pervin Ersoy Kimdir? hakkında bilgiler verilmektedir.