Pervin Ersoy Kimdir?

tarafından
294
Pervin Ersoy Kimdir?

Cumhurbaşkanı talimatlarıyla 2018 yılında Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy kimdir? 

Pervin Ersoy, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimine devam ederken çalışma hayatına atılan Pervin Ersoy pek çok televizyon kanalında çalışmıştır. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile evli olan Pervin Ersoy’un Mehmet Reşat Ersoy ve Aslan Can Ersoy isminde iki oğlu vardır.3 Şubat doğumlu Pervin Ersoy’un doğum yılı hakkında herhangi bir bilgi yoktur.

Pervin Ersoy ,ülke turizmine katkı sağlamak ve yardımlaşma derneklerine destek olmak amacıyla ilk ziyaretlerini Özcan Deniz, Ebru Akel ve Tuba Ünsal ile yaptığı ‘’Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’’ projesini başlattı.

Pervin Ersoy Kimdir?

Pervin Ersoy Kimdir?

Pervin Ersoy’un Meslek Hayatı:

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy iş hayatını birbirinden farklı çeşitli alanlarda sürdürmektedir.

Uzun yıllar medya sektörüne çalışan Ersoy Show TV’de yayınlanan ‘’Günaydın Türkiye’’ isimli programı sunmuştur. ’’Street Fighter’’ isimli çocuklara yönelik programda da sunuculuk yapmıştır.

Pervin Ersoy sunuculuk kariyerinin daha sonrasında halkla ilişkiler alanına yönelmiştir. Bu alanda edindiği tecrübe ile eşi Mehmet Nuri Ersoy’un turizm firmasında sahip olduğu tecrübeyi paylaşmıştır ve iş hayatında da eşiyle birlikte olduğunu paylaşmıştır. Pervin Ersoy’un eşi Mehmet Nuri Ersoy Maxx Otel ve ETS Tur seyahat tatil acentesinin sahibidir. Pervin Ersoy’da ETS Tur acentesi ile çeşitli faaliyetler yürütmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Kimdir?

Mehmet Nuri Ersoy ikizi Murat Ersoy ile 1968 İstanbul’da doğmuştur.

Lise eğitimini Alman Lisesi’nde tamamlayan Mehmet Nuri Ersoy üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Ersoy iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Pervin Ersoy ile evlidir. Çiftin iki erkek çocuğu vardır.

Lise öğreniminde 1985 yılında iş hayatına atılan Mehmet Ersoy öğrenim hayatına devam ederken ,turist rehberliği yaparak turizm sektörüne atılmış oldu.

2000 yılının başında turizm sektörüne atılan Mehmet Nuri Ersoy ilk olarak ETS Tur’u kurdu. Mehmet Nuri Ersoy ETS Tur acentasının ve Maxx Royal Oteli’nin sahibidir. Mehmet Ersoy ikizi Murat Ersoy ile Türk havayolu firması olan Atlasjet ve Voyage Turizm’in sahibidir.

Turizm sektöründe geçirdiği 33 yılın sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 9 Temmuz 2018 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı olarak atandı. Mehmet Nuri Ersoy günümüzde de Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine devam etmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Hakan Baş Kimdir? başlıklı makalemizde Hakan Baş, Hakan Baş Kim? ve Hakan Baş Kimdir? hakkında bilgiler verilmektedir.