Serenay Sarıkaya Kimdir?

tarafından
945
Serenay Sarıkaya Kimdir?
Serenay Sarıkaya Kimdir?

Serenay Sarıkaya Kimdir?

  • Ortalama Puan
    0.0

Serenay Sarıkaya Kimdir?

Ünlü dizi oyuncusu Serenay Sarıkaya kimdir? Serenay Sarıkaya’nın babasının ismi Mustafa, annesinin ismi de Ümran Seyhan’dır. Serenay Sarıkaya, 7 yaşındayken anne ve babası ayrılmıştır.

Babası ve annesi ayrılan seranay. Serenay Sarıkaya annesi ile İstanbul’da yaşamaya başlamıştır. On beş yaşındayken Çek Cumhuriyeti’ndeki bir güzellik yarışmasına katılmıştır ve burada jüri özel ödülünü alarak dikkatleri üzerine çekmiştir. O yıllarda ”Plajda” isimli bir sinema filminde rol alarak oyunculuğa ilk adımını atmıştır.

Serenay Sarıkaya

Ünlü dizi oyuncusu Serenay Sarıkaya kimdir?  Lise eğitimini Antalya lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini tamamlamamıştır. Serenay Sarıkaya çocukken modellik yapmak istemiş, o dönemlerde oyuncu olmayı düşünmemiştir. Uzun süre voleybol oynamıştır ve basketbolla da ilgilenmiştir. Latin dansları ve tenis sporuyla da ilgilenmiştir. İlk oyunculuk deneyimi 2006 yılında şaşkın isimli filmle yapmıştır. Şakın romantik komedi tarzında bir filmdir. 2008 yılında plajda filminde rol almıştır. Dizi oyunculuğuna 2008 yılında Sinan Çetin’in ”Peri Masalı” adlı dizisinde yer alarak başlamıştır. 2010 yılındaki Miss Turkey yarışmasında ikinci olarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

Lale Devri, Medcezir adlı önemli dizilerde başrol oynamış ve oldukça ünlenmiştir. Oyunculuk kariyerinde sürekli yükselen Serenay Sarıkaya sinema ve dizi filmlerde oynamasının yanı sıra reklam filmlerinde de yer almıştır. Bazı önemli markaların reklam yüzü olan ünlü oyuncu 2 altın kelebek ödülü almıştır. Bunun haricinde de birçok ödül kazanmıştır.

Ülkemizde Serenay Sarıkaya’nın oldukça büyük bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Serenay Sarıkaya sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanmaktadır. Takipçileri ve hayranları tarafından Serenay Sarıkaya’nın özel hayatı sürekli merak edilmektedir. Medcezir adlı ünlü dizide rol arkadaşı Çağatay Ulusoy ile birliktelik yaşayan oyuncu. Kerem Bursin ile birliktelik yaşamıştır. Son olarakta Cem yılmaz aşk yaşamıştır.

Türk sinema ve dizi oyuncusu, 2010 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması (Miss Turkey 2010) ikincisi unvanlı tescilli güzel ve profesyonel model 1 Temmuz 1991 doğumludur.

Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nden mezun olmuştur. Plato Film’de oyunculuk eğitimi almıştır.

Serenay Sarıkaya Oynadığı  Diziler

Doğum tarihi: 1 Temmuz 1991
Doğum Yeri : Ankara
Boy: 1,75 m
Ödüller: Altın Kelebek En İyi Kadın Oyuncu (2014-2015)
Eğitim: Saime Salih Konca Anadolu Lisesi
Ebeveynleri: Mustafa Sarıkaya, Ümran Sarıkaya
Sosyal Medya Hesapları : İnstagram 

Bir önceki yazımız olan Aygün Aydın Kimdir ? başlıklı makalemizde Aygün Aydın, Aygün Aydın kaç yaşında ve Aygün Aydın kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.