Buket Aydın Kimdir?

tarafından
66
Buket Aydın Kimdir?

Arama motorlarında Buket Aydın kimdir? Sorusunun cevabını arayan elbette oldukça fazladır. Tıpkı diğer ünlüler hakkında da sık sık arama yapıldığı gibi Buket Aydın’ın hayatı ve kim olduğu da sıkça merak edilir. Buket Aydın’ı birçoğumuz Kanal D ekranlarındaki sunuculuğundan tanısak da aslında oldukça uzun zamandır ekranlarda yer almaktadır. Aynı zamanda öğretim görevliliği de yapmış olan Buket Aydın, kariyerine spikerlik ve sunuculukla devam etmektedir.

Buket Aydın Hayatı

1985 yılında Bursa’da dünyaya gelen Buket Aydın, İstanbul Üniversitesinin Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün bitirdi. Ardından sunuculuk ve spikerlik kursuna gitti ve burayı başarıyla bitirdi. Kariyerinde oldukça başarılı olan Buket Aydın, aldığı eğitimlerle yetinmeyip kendini geliştirmeye de devam etmiş ve hala devam etmektedir. Bu açıdan Buket Aydın’ı daha uzun süre ekranlarda görebiliriz.

Buket Aydın Kariyeri

Buket Aydı kariyerine özel bir radyoda bir sene radyo spikerliği yaparak başlamıştır. Ardından Kanaltürk’te spor bülteni sunuculuğu yapmış, daha sonra sabah haberlerinde ve hafta sonu ana haberlerinde sunuculuk yapmıştır.2009 senesinde CNN’e geçerek burada sunuculuğa devam eden Buket Aydın, 2010 yılında TRT Türk’e geçti.

Burada da uzun süre kalmayarak 2011 yılında NTV’ye geçti ve burada da haber programlarında sunuculuk yaptı. 2018’e kadar burada kalan Buket Aydın, 2018 yılında Kanal D’ye geçiş yaptı. 2020 yılına gelindiğinde Kanal D’de yer alan birçok görevinden ayrıldığını duyurmuş ve Ocak 2021’de Haber Global ile anlaşmıştır. Hala burada aktif olarak işine devam eden Buket Aydın, her geçen gün kendini de geliştirmektedir.

Buket Aydın Kimdir?

Buket Aydın Kimdir?

Buket Aydın Ödüller

Buket Aydın kariyeri boyunca birçok ödüle layık görülmüştür.

  • 2015 En İyi Haber Spikeri
  • 2015 En İyi Giyinen Kadın Sunucu
  • 2017 Onur Ödülü
  • 2020 Yılın Kadın Haber Sunucusu

Aldığı ödüllerden yalnızca bazılarıdır. Birçok alanda ve senede defalarca ödül alan Buket Aydın başarılı kariyerine hız kesmeden devam etmektedir.

Buket Aydın Özel Hayatı

Özel hayatıyla da zaman zaman gündeme gelen Buket Aydın, 2013 yılında iş adamı Erce Baykal ile evlenmiştir. 2020 yılında ise çift tek celsede boşanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Müge Anlı Kimdir başlıklı makalemizde Müge Anlı, Müge Anlı evlimi ve Müge Anlı kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.