Beyza Tufan Kimdir ?

tarafından
912
Beyza Tufan Kimdir	?
Beyza Tufan Kimdir

Beyza Tufan Kimdir ?

  • Ortalama Puan
    0.0

Beyza Tufan Kimdir ? Şehit Anneleri Basın Sözcüsü Beyza Tufan Kaç Yaşında, Nereli?

Beyza Tufan’ın Babala tvde ki sorusu ve Twitter’da gündem haline gelmesi ile birlikte, Beyza Tufan Kimdir ? Nerelidir, Ne iş yapar. Bunlar gibi sorular sorulmaya başlandı. İşte Beyza Tufan hakkında bulabildiklerimiz.

İş :   Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü ve Onursal üyesi

Okul :  Galatasaray Üniv./ Uluslararası İlişkiler, Marmara Üniv./ Halkla İlişkiler

Beyza Tufan kimdir ?

Babala TV programı ile adından söz ettiren Oğzuhan Uğur, dün YouTube’a yüklediği Açık Mikrofon programı ile trendlerde birinci sırayı aldı. HDP Milletvekili Ömer Gergerlioğlu’na sorulan sorular Twitter’da gündem haline geldi. Özellikle Şehit Anneleri Derneği Basın Sözcüsü ve Onursal Üyesi Beyza Tufan’ın Ömer Gergerlioğlu’na yönelttiği soru sosyal medyada konuşulmaya başladı.

Oğuzhan Uğur’un sunduğu, BaBaLa TV kanalında Mevzular Açık Mikrofon programına konuk olan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na Beyza Tufan’ın yönelttiği sorular gündem oldu. Beyza Tufan kimdir, kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılıyor. Peki, Beyza Tufan kimdir? Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan kaç yaşında, nereli?

Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan, Mevzular Açık Mikrofon programının konuğu HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na yönelttiği sorularla gündem oldu. Beyza Tufan kimdir, kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılıyor. Beyza Tufan kimdir? Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan kaç yaşında, nereli? Detayları videolarımızdan görebilirsiniz.

işte sosyal medyaya damga vuran Beyza Tufan’ın sorduğu o soru:

“Bir milletvekili sıfatıyla karşımda olmanız benim için bir şey ifade etmiyor. Siz saçtığınız fitneyle insanların beyinlerine kurşun sıkıyorsunuz. Tutturmuşsunuz 40 senedir bir Kürt sorunu, Kürt meselesi… Binlerce insanın ölmesine neden oldunuz saçtığınız fitneyle. Ben size soruyorum; Kürt sorunu dediğiniz şey tam olarak nedir? Anayasamızda Türk ve Kürtler için ayrı maddeler mi var? Hakim karşısına çıktığınızda Kürtlere 10 katı ceza mı veriliyor? Vergi dairesine gittiğinizde 10 katı vergi mi alıyorlar? Kürt çocukları okumak istediğinde, üniversitenin kapısından mı çevriliyorlar? Bu ülkede çalışıp para kazanmak isteyen hangi Kürde devlet engel oldu? Meclis’e dönüp baktığımızda terör örgütüne bu kadar ilişikli bir parti olmanıza rağmen 50 vekille temsil hakkına sahipsiniz. AK Parti ve CHP’ye baktığımızda Kürt siyasetçiler var. İYİ Parti’de dahi Kürt siyasetçiler var. Her arenada temsil hakkınız var. Çözüm çözüm dediğiniz şey nedir? Siz partiniz adına soruyorum ben; HDP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden toprak koparmak istiyor mu, özerk bir devlet kurmak istiyor mu istemiyor mu?”

Bir önceki yazımız olan Şule Aydın Kimdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.