Pelin Çift Kimdir?

tarafından
124
Pelin Çift Kimdir?

Sunuculuğunu yaptığı başarılı programları ile ekranların sevilen yüzü olan Pelin Çift kimdir? Bugüne dek pek çok kanalda gördüğümüz başarılı sunucu özellikle mezun olduğu okullar ve iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmesiyle habercilik sektörünün en donanımlı sunucularından biridir.

Pelin Çift Hangi Okuldan Mezun?

Pelin Çift parmak ısırtan bir okul kariyerine sahiptir. Güzel sunucu Notre Dame De Sion Fransız lisesinden mezundur. Lise mezuniyetinin ardından üniversite sınavlarına giren ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesine yerleşen sunucu fakülteden başarı ile mezun olmuştur.

Aldığı lisans diploması ile de yetinmeyen sunucu daha sonra Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinden biri olan Galatasaray Üniversitesi Radyo Televizyon Gazeteciliği bölümünde yüksek lisansa başlamış ve yüksek lisansını da başarı ile tamamlamıştır.

Pelin Çift Kaç Yaşında?

1978 senesinde İzmir’de hayata gözlerini açan başarılı programcı 43 yaşındadır. 2009 senesinde hayatını Okan akbaş ile birleştiren güzel sunucunun 2012 yılında bir oğlu dünyaya gelmiştir. Oğlunun ismini Ömer koyan genç sunucu anne olduktan sonra da televizyon programlarına devam etmiştir.

Pelin Çift Kimdir?

Pelin Çift Kimdir?

Pelin Çift Sunduğu Programlar

1997 senesinde Türkiye’nin en başarılı ve tarafsız haber kanallarından biri olan NTV kanalında hava durumu sunuculuğunu yürüten başarılı sunucu daha sonra kıs süre içerisinde NTV haber bülteni sunuculuğuna yükselmiştir. 2001 senesinde NTV ailesinden ayrılan sunucu bir süre SkyTurk ekranlarında boy göstermiş ancak kısa süre sonra Cnn Turk kanalına transfer olmuştur. 2009 senesine kadar bu kanalda görev yapan sunucu daha sonrasında HaberTurk haber kanalına transfer olmuştur.

Pelin Çift Programları

Başarılı gazeteci ve sunucu bugüne dek pek çok başarılı yapımda sunuculuk ve moderatörlük görevi yapmıştır. Sunucunun görev aldığı yapımlardan bazıları şunlardır:

  • Show Tv- Bir milyon Kimin ( 2013 )
  • Trt 1 – Pelin çift İle Gündem Ötesi ( 2015 )
  • HaberTurk – Gündem ve Öteki Gündem ( 2010 )
  • Trt 1 – 3’te 3 Tarih ( 2019 )

Tv programlarından başka ayrıca başarılı sunucu tarihçi Erhan Altunay ile birlikte “ Ayasofya’nın Gizli Tarihi” ve duayen tarihçi Ömer Faruk Harman ile birlikte de “ Kudüs’ün gizemli Tarihi” adlı kitapları çıkarmıştır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Didem Arslan Yılmaz Kimdir? başlıklı makalemizde Didem Arslan Yılmaz, Didem Arslan Yılmaz Kim? ve Didem Arslan Yılmaz Kimdir? hakkında bilgiler verilmektedir.