Tuba Torun Kimdir?

tarafından
42
Tuba Torun Kimdir?

Özge Erdoğan’ın sosyal medyada yayınladığı ses kayıtları ile gündeme gelen Tuba Torun kimdir? Özge Pomen’den 25 Nisan 2022 yılında ayrılan, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile evlenen Tuba Torun, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi olup, 2018 yılında gerçekleşen genel seçimlerde, CHP’den İstanbul milletvekilliğine adaylığını koymuş ancak kazanamamıştı.

Tuba Torun Ne İş Yapar?

Tuba Torun Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi olup, Avukatlık mesleğini yürütmektedir. Aynı zamanda CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğini yürütmektedir. Tuba Torun İstanbul Barosuna kayıtlı olup;

  • Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği’nin Avukatıdır.
  • Çocuk ve kadın hakları başta olmak üzere insan hakları üzerine çalışmaları bulunmaktadır.
  • Sosyal Haklar Derneği Çocuk Hak İhlalleri Koordinatörlüğünü yürütmektedir.

Halen serbest avukatlık mesleğini yürütmekte olan Tuba Torun, hakkında çıkan ses kayıtlarından sonra CHP’de ki görevinden istifa etti. Kendisi ile birlikte eşi, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’da sosyal medya hesabından CHP’de yürütmüş olduğu görevlerden istifa ettiğini duyurdu.

Yaşanan gelişmeleri ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu açıklamada, kararı kendilerine bıraktığını açıklamıştı. Çiftin konuya ilişkin açıklamalarına, yaşananlardan dolayı, partiyi yıpratmak istemedikleri için istifa ettiklerini açıklamışlardı.

Tuba Torun Kimdir?

Tuba Torun Kimdir?

Tuba Torun Neden Gündem Oldu?

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğan’ın kısa süre önce ayrıldığı eşi Özge Pomen’in, yeni eşi Tuba Torun arasında konuşmaların ses kaydını, sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Aykut Erdoğan’ın, Özge Pomen ile evliliği sırasında, Tuba Torun ile yaşadığı aşk dedikodularını yalanlamak için, Tuba Torun’un 50 kişi ile yattığı yönünde açıklamalar Özge Pomen tarafından yayınlanmıştı.

Aykut Erdoğan, yaşananlardan dolayı eşi Tuba Torun’un hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Yapılan açıklamalar sonrasında Tuba Torun bir anda gündem oldu.

Tuba Torun Nerelidir?

1987 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Tuba Torun, ilk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Lise öğrenimini Mersin Mehmet Adnan Özçüelik Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamlayarak, İstanbul’da avukatlık mesleğine başladı.

Tuba Torun Ne Zaman Evlendi?

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun 25 Nisan 2022 yılında eşinden ayrılmasından kısa süre sonra, 11 Haziran 2022 yılında Tuba Torun’la evlendi. Tuba Torun’un daha önce bilinen evliliği bulunmamaktadır. Aykut Erdoğan’ın önceki evliliğinden 1 çocuğu bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Mahidevran Sultan Kimdir? başlıklı makalemizde Mahidevran Sultan, Mahidevran Sultan Kim? ve Mahidevran Sultan Kimdir? hakkında bilgiler verilmektedir.