Taner Ay kimdir

tarafından
491
Taner Ay kimdir
Taner Ay kimdir

Taner Ay kimdir

  • Ortalama Puan
    0.0

Taner Ay Kimdir? Aslen Nereli?

TANER AY KİMDİR?

Taner Ay Almanya’da dünyaya geldi. Memleketi aslen Kırşehir, Kaman’dır. Eğitim hayatına Almanya’da başladı. Liseyi tamamladıktan sonra. Üniversite hayatını Londra’da sürdürdü.

Taner Ay iş hayatına çeşitli sektörlerde adım atarak başladı.

Son dönemde Almanya’da açılmış olan şehir hastanesi babası Çetin Ay ve Taner Ay tarafından kurulmuştur. Hastane Almanya’nın en büyük hastanelerinden City Klinik Şehir Hastanesi’dir.

Babası Avrupa İş Adamları Platformu’nu kurmuştur. Almanya’da Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Türk Dernekleri İnisiyatifi tarafından yılın iş adamı ödülünün sahibidir. Avrupa İş Adamları Platformu Başkanı ve Kıbrıs Duesseldorf Fahri temsilcisidir. ESİ HOLDİNG’in de yöneticisidir.

2018 yılında memleketinin takımı olan Kırşehirspor’a talip olduğu belirtilmiştir. Hedefini ise Kırşehirspor’u tarihinde ilk kez süper lige taşıma hedefi olarak belirtmiştir. Fortuna Düsseldorf ve Bayer Levrekusen takımlarının alt yapılarında forma giymiştir.

Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan başarılı iş adamının 2019 yılı itibariyle instagram hesabında takipçi sayısı 114bin ‘dir. İnstagram hesabı

Maalesef kaç yaşında olduğu ve doğum tarihi ile ilgili bilgilerine ulaşılamamıştır. 7 Ocak doğumlu, burcu oğlak’tır. Günümüzde yaşantısını Almanya, Düsseldorf’da sürdürmektedir.

Gerçek Adı : Taner Ay
Eğitim : Lisans
Medeni Hali : Bekar
Sosyal Medya : LİNK
Meslek:  İş Adamı
Doğum Yeri : Almanya

Taner Ay Ne İş Yapıyor? Mesleği Ne?

Taner Ay; Almanya, Türkiye ve bazı Avrupa ülkelerinde sağlık, emlak, enerji gibi sektörlerde yatırımları bulunan iş adamıdır. Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte çekilmiş resimleri vardır. Babası ile birlikte siyasi çevresi oldukça geniştir.

Küçük yaşlarda futbol ile içli dışlı olan genç iş adamı, 2018 yılında memleketi Kırşehir’de faaliyet göstermekte olan Kırşehirspor kulübünü satın almayı istemiştir. Memleketinin takımını süper lige taşımayı hedeflediğini dile getirmiştir. Boş zamanlarında spor ile ilgilenen Taner Ay 92 kilo ağırlığında ve 1.86 m boyundadır. Kaç yaşında olduğu ile ilgili oldukça soru sorulsa da tam olarak doğum yılı bilinmemektedir. 7 Ocak tarihinde doğduğu bilinmektedir ve oğlak burcudur.

Kendisi hakkında sevgilisi kimdir? sevgilisi var mı? mal varlığı ne kadar? gibi sorular sorulmakta. Sizler için araştırmalarda bulunduk. Kesin bilgi içeren bir detaya rastlayamadık. Genç iş adamı hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyor, yada yazdıklarımız ile ilgili düzeltilmesi gerektiğini düşündüğünüz yerler varsa bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

TANER AY ÖLDÜ MÜ?

30 Aralık 2021 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Kırşehir Belediyespor Başkan adayı olarak da ismi anılan ünlü ismin, Bulgaristan’da geçirdiği trafik kazası nedeni ile yaşamını yitirdiği açıklanmıştır. Ölüm haberini ise Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Üyesi, ATO Meclis Üyesi Efe Bezci duyurmuş, ifadelerinde şu sözleri kullanmıştır. “Yakın dostum, güzel insan Taner Ay kardeşimi, trafik kazasında çok erken kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Mekanı cennet olsun..”

Bir önceki yazımız olan Azad Yılmaz Kimdir ? başlıklı makalemizde Azad Yılmaz, Azad Yılmaz kaç yaşında ve Azad Yılmaz kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.