Zaman Çarkı Dizisinin Önemli Karakterlerini ve Oyuncuları

tarafından
176
Zaman Çarkı Dizisinin Önemli Karakterlerini ve Oyuncuları
Zaman Çarkı Dizisinin Önemli Karakterlerini ve Oyuncuları

Zaman Çarkı Dizisinin Önemli Karakterlerini ve Oyuncuları

  • Ortalama Puan
    0.0

Zaman Çarkı Dizisinin Önemli Karakterlerini ve Oyuncuları

Robert Jordan’ın The Wheel of Time kitabından uyarlanan ve Amazon Prime’da yayınlanan Zaman Çarkı dizisi insanı oldukça büyüleyen bir yapım! Bunda dizide yer alan karakterleri canlandıran oyuncuların etkisi de büyük. Sizler için genel bilgilendirme yaptık. Zaman Çarkı Dizisinin kitabını okumak isteyenler içinde boş durmadık ve sizler için onuda bulduk buradaki linkle tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1. Gücü ve güzelliğiyle büyüleyen Moiraine Damodred

Aes Sedailerin bir üyesi olan Moiraine, gücüyle efsaneleşmiş bir kadındır. Moiraine, Aes Sedai’lerin içinde Mavi Ajah grubundandır. Moiraine’in hayattaki amacı, Yenidendoğan Ejder’i bularak onu eğitmek, korumaktır.

Rosamund Pike Kimdir?

Rosamund Mary Ellen Pike 27 Ocak 1979 doğumlu İngiliz oyuncu. İlk projesi 1998 yılında çıkan bir televizyon filmi olan A Rather English Marriage‘dı ve 21 yaşındayken Başka Gün Öl‘de oynadığı Bond Kızı Miranda Frost karakteriyle ilgi topladı. 2004’te The Libertine filmi için ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ kategorisinde BIFA Ödülü kazandı, ayrıca Aşk Dersi (2009) ve Kadının Fendi (2010) filmeri ile de aynı ödüle aday oldu.

İlgi çeken diğer projeleri arasında Aşk ve Gurur (2005)Cinayet Gecesi (2007)Barney’s Version (2010) ve Kayıp Kız (2014) bulunuyor. Kayıp Kız’da ki Amy Elliott Dunne performansı çok iyi övgüler aldı ve birçok ödül ve adaylık kazandı; ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında BAFTA, Altın Küre, SAG ve Akademi Ödülleri dahil.

Televizyonda ise Pike, 2011 yılında Women in Love‘da yer aldı. Tiyatroda ise Hitchcock Blonde, Summer and Smoke, Gas Light ve Hedda Gabler dahil West End’in birkaç yapımında oynadı Kişi bilgisinin özetidir devamı için tıklayınız.

2. Olabilecek en iyi öğrenci olan Egwene Al’Vere

Öğrenmeye doyamayan biri varsa, o da Egwene’dir! Yaşadığı kasabaya gelen Moiraine ve Lan’in ona öğreteceği her şeye oldukça açık olan Egwene’in Yenidoğan Ejder olup olmadığı ise büyük bir gizem

Madeleine Madden Kimdir?

Madeleine Madden (29 Ocak 1997 doğumlu) Queens’ten bir Avustralya Aktris, Model ve Sosyal Medya Kişilik. Son zamanlarda, resmi Instagram’da yaklaşan “ The Wheel of Time ” dizisinde rol aldığını duyurdu.

Rafe Judkins, gösterinin yaratıcısı ve İngiliz aktris “Rosamund Pike”, Moiraine’in başrolünü üstlenecek. Ek olarak, Madden ayrıca Egwene al’Vere’in tekrar eden karakterlerinden birini resmetmektedir.

3. Kaderin gidişatını değiştiren Rand al’Thor

Ta’verenler kaderi bükme gücüne sahip kişilerdir. Rand da bu güce sahip kişilerden biridir. Oldukça sıradan bir hayata sahip olan Rand’in hayatını değiştiren şey, kasabalarına Moiraine’in gelmesidir.

Josha Stradowski Kimdir?

Josha Stradowski (1995 doğumlu) Rotterdam, Hollanda’dan bir Hollandalı Aktör, Model, İnternet Yıldızı ve Sosyal Medya Kişilik. Meslek dünyasına çok genç yaşta başladı.

Çeşitli müzikallerde, kısa filmlerde ve diğer gösterilerde rol aldı. Josha’nın “Just Friends” filminde başrol oynadıktan sonra nasıl başarı kazandığını göstereceğiz. Son zamanlarda, Amazon web dizisinde “ Zamanın Tekerleği ” adı verilen başrollerden birini üstlendi.

4. Umursamazlığıyla kendine hayran bırakan Mat Cauthon

Kaderi bükme gücüne sahip olan Ta’verenlerden biri olan Mat, tanıyabileceğiniz en neşeli, en umursamaz, en muzip kişidir

Barney Harris Kimdir?

Barney Stinson, Amerikalı CBS televizyonunda yayınlanan ve yaratıcıları Carter Bays ve Craig Thomas olan durum komedisi How I Met Your Mother ‘da Neil Patrick Harris tarafından canlandırılan kurgusal bir karakterdir. 37 yaşındadır ve bugüne kadarki tüm bölümlerde görünmüştür. Canlandıran: Neil Patrick Harris Takma ad(lar)ı: Barney, The Barnacle, Swarley, Aile: Loretta Stinson (annesi); Jerome Whittaker Çocuklar: Ellie Stinson (annesi bilinmiyor)

5. Etliye sütlüye çok fazla karışmayan Perrin Aybara

Cüsseli görüntüsünün altında oldukça narin bir kişiliğe sahip olan Perrin, kızdırılmadığı sürece kimseye zararı dokunmayan sessiz biridir. Onu kızgınken görmek istemeyeceğinize eminiz

Marcus Rutherford Kimdir?

Marcus Rutherford (1995 doğumlu), Nottingham, İngiltere’den İngiliz hırslı bir aktör, model ve halk figürüdür. İlk filminin çıkışından sonra şöhret ve başarı kazanan sanatçılardan biri.

07 Kasım 2018’de Marcus’un “ OBEY ” adlı ilk drama projesi gümüş ekranda yayınlandı. Annenin alkol bağımlılığı nedeniyle korkunç geçmişi ile mücadele eden Leon’un başrol rolünü canlandırmıştı. Twiggy adında bir kızla tanıştı ve birbirlerine aşık oldular. Hikaye ana kahramanın etrafında dönüyor ve Twiggy, ilişkilerini sürdürmek için onu reddettiğinde ne oluyor.

6. Kasabanın bilgini olan genç Nynaeve al’Meara

İki Nehir’in en genç Hikmet’i olan Nynaeve, kimseye kök söktürmeyen inatçı bir kadındır. Her ne kadar zor biri olsa da kasabadaki herkes onun ağzından çıkacak sözleri dikkatlice beklemektedir.

Zoë Robins Kimdir?

Zoë Robins, 19 Şubat 1993’te Wellington, Yeni Zelanda’da doğdu. Power Rangers Ninja Steel (2017), The Wheel of Time (2021) ve The New Tomorrow (2005) ile tanınan bir aktris .
Zaman Çarkı’nda Dizide Nynaeve al’Meara karakterini canlandırıyor.

Zoë oyunculuğa henüz 13 yaşında Yeni Zelanda yapımı bir dizi olan The Killian Curse isimli projede Haley karakteri ile başladı ve dizide 6 bölüm oynadı.

Bu projenin ardından ailece Amerika’ya taşındılar. Eğitimini tamamlamaya odaklandı.  Zoë Robins asıl çıkışını ise 2017 yılında dizisi çekilen Power Rangers Ninja Steel ile yaptı, bu dizide canlandırdığı Beyaz Ranger Hayley karakteri ile ün kazandı. Ertesi yıl The Finest isimli filmde rol aldı ve 2019 yılında Black Christmas dizisinde Oona karakterini canlandırdı.

Zoë Robins’in Aborjin kökenli olduğuna dair bilgi bulunmakla birlikte ailesinin Nijerya göçmeni olduğuna yönelikte bir ajans sitesinde not bulunuyor.

7. Moiraine’in koruyucu meleği Lan al’Mandragoran

Sadakatine hiçbir şeyin işlemediği Lan al’Mandragoran’ın hayattaki amacı, koruyuculuğunu üstlendiği Moiraine’i olası tehlikelerden korumaktır. Tüm bunların yanında çözülmesi zor bir karaktere sahiptir.

Daniel Henney Kimdir?

Daniel Phillip Henney, Amerikalı aktör ve model. Kore dizisi My Lovely Sam Soon’da Dr. Henry Kim rolüyle uluslararası üne kavuştu. Doğum tarihi: 28 Kasım 1979 (42 yıl yaşında), Carson City, Michigan, ABD Boy: 1,88 m

Daniel kariyerine 2001 yılında başladığında başladı.ABD’de modellemeye başladı. Üniversitedeyken İtalya, Tayvan, Hong Kong ve Fransa’da da modellik yaptı. Amore Pacific’in kozmetik “Odyssey Sunrise” ında çalıştığı zaman mankenlik ilk Güney Kore’de yaptı. Güney Koreli bir aktris olan Jun Ji-Hyun ile birlikte Olympus Kameralarının sözcüsü oldu. Ayrıca Daewoo Electronic’in Klasse klimaları ve aynı zamanda oyuncu olan Kim Tae-hee’nin sözcüsü olarak görev yaptı.

Zaman Çarkı Dizisinin Önemli Karakterlerini ve Oyuncuları tabiki bu kadarla kalmaz bunlar başrol oldukları için derledik ilerleyen zamanlarda daha fazlası eklenecektir. 

 

Bir önceki yazımız olan Biran Damla Yılmaz kimdir, nereli, kaç yaşında? Biran Damla Yılmaz dizileri ve filmleri başlıklı makalemizde Biran Damla Yılmaz, Biran Damla Yılmaz kaç yaşında ve Biran Damla Yılmaz kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.