Yıldırım Demirören Kimdir?

tarafından
833
Yıldırım Demirören Kimdir?
Yıldırım Demirören Kimdir?

Yıldırım Demirören Kimdir?

  • Ortalama Puan
    10.0
  • 1
    10

Yıldırım Demirören Kimdir?

Ünlü iş insanı ve yönetici Yıldırım Demirören 6 Ekim 1964 yılında İnegöl’de dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına İsviçre’de Leysin American School’da devam ederek mezun olmuştur. Erdoğan Demirören’in oğlu olan Yıldırım Demirören şu anda aktif olarak Demirören Holding Yönetim Kurulu görevini sürdürmektedir. Annesi Tülin Demirören’dir. Yıldırım Demirören TÜSİAD, TUGİAD ve TABA üyesidir. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. En sevdiği hobisi golf oynamaktır.

Yıldırım Demirören’in Aile Hayatı

1991 yılında hayatını Revna hanımla birleştirmiştir. Demirören’in 1 kız 2 erkek çocuğu vardır. Yelda Demirören, Emre Cemal Demirören ve Erdoğan Demirören’dir. 1995 doğumlu olan Yelda Demirören ve ikizi Erdoğan Demirören sosyetenin gözde isimlerindendir. En küçük çocukları Emre Cemal Demirören ise 2007 yılında doğmuştur. Demirören’in 2 kardeşi bulunmaktadır. Tayfun Demirören ve Meltem Demirören Oktay’dır. Büyükanne ve büyükbabası ise Şükrü Demirören ve Hacer Demirören’dir.

Yıldırım Demirören’in Kariyeri

Ünlü iş insanı Yıldırım Demirören kimdir denildiğinde ilk olarak babası Erdoğan Demirören akla gelmektedir. Demirören Holding’de babasının izinden giden Yıldırım Demirören 2000-2002 yılları arası ve 2002-2004 yıllarında BJK Yönetim Kurulu Üyeliği, Futbol Şube Sorumluluğu ve Asbaşkanlık görevlerini üstlenmiştir. 2004 yılında ise Beşiktaş Jimnastik Kulübünün başkalığını, 3 272 oy ile seçilerek yürütmeye başlamıştır. 2012 yılında Türkiye Futbol Federasyonu 41. Başkanı seçilerek göreve başlamıştır. 2015 yılında tekrar aynı göreve seçilerek başkanlığını sürdürmüştür. 2019 yılında istifa ederek görevinden ayrılmıştır. Başkanlığı boyunca kulüp borçları çok yüksek seviyelere ulaşmıştır. Beşiktaş kulübüne kendi hesabından 20 milyon dolar vermiş ve desteklemiştir.

Yıldırım Demirören Neden TFF Başkanlığını Bırakmıştır?

Yıldırım Demirören üst üste 3 kere yönettiği TFF başkanlığından 2019 yılında istifa etmiştir ve sebebi merak konusu olmuştur. Yine aynı yıl yapılan İddaa ihalesine katılmış ve ihaleyi kazanarak misli.com’u Demirören holding bünyesine katmıştır. Bunun üzerine tartışmalara sebep olamamak ve oyunlara gölge düşürmemek adına istifa ettiğini duyurmuştur. Türkiye Futbol Federasyonu başkalığına başkanvekili Hüsnü Güreli getirilmiştir.

Yıldırım Demirören Kişisel Bilgileri ;

Doğum tarihi: 6 Ekim 1964 
Doğum Yeri : İstanbul
Eşi: Revna Demirören (e. 1991)
Çocukları: Yelda Demirören, Erdoğan Demirören
Kardeşleri: Tayfun Demirören, Meltem Demirören Oktay
Ebeveynleri: Erdoğan Demirören, Tülin Demirören
Büyükanneleri ve Büyükbabaları: Şükrü Demirören, Hacer Demirören

Bir önceki yazımız olan Azad Yılmaz Kimdir ? başlıklı makalemizde Azad Yılmaz, Azad Yılmaz kaç yaşında ve Azad Yılmaz kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.