Yağız Kaya Kimdir?

tarafından
181
Yağız Kaya Kimdir?
Yağız Kaya Kimdir?

Yağız Kaya kimdir? Yağız Kaya kaç yaşında ve nereli? Türkücü Yağız aslen nereli?

  • Ortalama Puan
    0.0

Yağız Kaya kimdir? Yağız Kaya kaç yaşında ve nereli? Türkücü Yağız aslen nereli?

Yağız Kaya kimdir: 1976 yılında Sivas ilinin bir ilçesi olan Divriği’de dünyaya gelen Yağız Kaya, müzik piyasasında daha çok adı ile tanınmaktadır. 5 çocuklu bir ailenin en küçüğü olan Yağız. Küçük yaşlardan itibaren müziğe ve türkülere ilgi duymuştur. Halk ozanlarından etkilenerek Türk Halk Müziğine gönül vermiştir.

1990 yılında henüz 14 yaşındayken abla ve ağabeyleri ile birlikte Sivas’tan göç ederek İstanbul’a yerleşen Yağız. İlk sahne deneyimini de İstanbul’da yaşadı. Gülhane Parkı’ndaki çeşitli etkinliklerde yer alan ve böylece sahne hayatına adım atan Yağız. 2002 yılında hazırlıklarına başladığı ilk albümü olan “Ah Gönlüm”ü 2004 yılında piyasaya çıkardı. Çıkardığı bu albüm ile geniş kitleler tarafından tanınan Yağız, ikinci albümünü olan “Yan Deli Gönlüm”ü de 2006 yılında hazırladı.

Şu ana kadar çıkardığı toplam sekiz albümü bulunan ünlü türkücü Yağız. Müzik kariyeri boyunca hem yurt içi hem de yurt dışında birçok farklı mekanda sahne almıştır. Çok sayıda konsere katılarak sevilen eserlerini seslendirmiştir. Yöresel türküleri seslendirdiği gibi, arabesk ve fantezi müzik türünü de başarı ile icra eden Yağız’ın 2 vokalist ve 10 müzisyenden oluşan ve kendisine eşlik eden bir saz ekibi vardır.

Yağız Kaya Kimdir

Yağız Kaya Kimdir

Bir dönem “Yağız Show” adlı televizyon programını da sunan Yağız Kaya, bu programda her hafta ünlü isimleri konuk ederek en sevilen ve popüler türküleri, şarkıları seslendirmiştir.

Türkücü Yağız, Star TV ekranlarında yayınlanan İbo Show programına konuk olarak katıldı. Bunun ardından Yağız kaya hakkında araştırmalar hız kazandı. ‘Yağız’ ismi ile bilinen Yağız Kaya ilk kez, 1990’lı yıllarda sahne aldı. 2004’te ilk albümü Ah Gönlüm’ü çıkardı.

Özellikle yaptığı müzikal çalışmaları ve çıkardığı albümler ve seslendirdiği türkülerle hafızalara kazınan Yağız Kaya. Hakkında detayları öğrenmek isteyen vatandaşlar internette Yağız’ın kariyeri ve kim olduğuna dair araştırma yapıyor.

YAĞIZ KAYA ŞARKILARI

Ah Gönlüm – 2004
Yan Deli Gönlüm – 2006
Ben Seni Çok Sevdim – 2008
O Kadar / Kan Kırmızı – 2010
Yüreğin Yansın – 2012
Ali Ayşe’yi Seviyor – 2013
Sabrıma Borçluyum – 2015
Bilsem Ki – 2016
Koptum Bu Gece – 2018
Senden Sonra – 2018
Seviyorum – 2020
Senden mi Benden mi – 2021
Turnaların Göçü – 2021
Anadolu Türküleri – 2022
Anlatamıyorum – 2022

Yağız Kaya Kimdir

Yağız Kaya Kimdir

Bir önceki yazımız olan Tuğçe Kandemir Kimdir? başlıklı makalemizde şarkıcı tuğçe kandemir ne mezunu, tuğçe kandemir ve tuğçe kandemir aslen nereli hakkında bilgiler verilmektedir.