Ünlü Dizi Oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

tarafından
331
Ünlü Dizi Oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?
GM Uckan Teması

GM Uckan teması google materyal tasarım standartlarında tasarlanan bir wordpress temasıdır.

  • Ortalama Puan
    10.0
  • 1
    10

Ünlü Dizi Oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

Ünlü dizi oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ kimdir? 27 Ekim 1983 doğumlu olan Kıvanç Tatlıtuğ Türk oyuncu ve eski modeldir. 2002 yılında yapılan Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World yarışmalarında birinci seçilmiştir. Annesi Edirneli olan oyuncunun babası Arnavut-Boşnak kökenlidir. Tatlıtuğ’un Adana’da yaşarken başlayan basketbol kariyeri Beşiktaş ve Fenerbahçe takımlarında oynamasının ardından sakatlıkla son bulmuştur. Annesinin bir market camında gördüğü modellik ilanı hayatını değiştirmiştir. İlana oğlunun fotoğrafını gönderen annesi sayesinde mankenliğe adım atmıştır.

Kıvanç Tatlıtuğ Oyunculuk Dönemi

Modelliğin ardından sinema ve televizyon alanında yönlenmek isteyince bu konuda eğitim almıştır. İlk dizisi Gümüş; 2005 yılında çekilmiştir, dizide Songül Öden ile başrolde oynamıştır. Bu diziyi Menekşe ile Halil izlerken. Dizide beraber yer aldığı Sedef Avcı ile hala samimi olarak görüşmektedir. Televizyondaki ilk gününden bugüne genç yaşlı herkesin hayran olduğu biri olmuştur. Her zaman başrolde oynamış, kariyerinin pikini ise Aşk-ı Memnu dizisinde yakalamıştır. Aşk-ı Memnu’da oynadığı Behlül karakterinin ‘Behlül kaçar’ repliği dillere pelesenk olmuştur. Kıvanç Tatlıtuğ bu dizinin ardından Sekiz karakteri ile; Ezel’de oynamış daha sonra Kuzey karakteri ile Kuzey Güney dizisinde başrol olmuştur.

Kuzey ve Güney’den sonra yer aldığı Kurt Seyit ve Şura ile Cesur ve Güzel dizileri özellikle yurt dışında büyük ses getirmiş çok sayıda ülkeye satılmıştır. 2013’de çekilen Kelebeğin Rüyası filminde oldukça önemli bir rolde oynamıştır. 2. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak’ta yaşayan şair Muzaffer Tayyip Uslu’yu canlandırdığı filmde Belçim Bilgin ve Mert Fırat ile başrolde oynamıştır. Yılmaz Erdoğan‘ın yönettiği film vizyona girdiği günden bugüne hala ilgi ile izlenmeye devam etmektedir. Yine Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği Organize İşler Sazan Sarmalı filminde farklı bir şekilde karşımıza çıkarak adından söz ettirmiş, rolünün hakkını vermiştir. Bugüne dek oynadığı tüm rollerde bambaşka saç, sakal ve tipleme ile karşımıza çıkan Tatlıtuğ, tüm rollerde seyirciden takdir kazanmıştır.

Kıvanç Tatlıtuğ, 2016 yılında dizilerde stilistliğini yapan Başak Dizer ile evlenmiştir. Aşk-ı Memnu dizisinde aktörün kıyafetlerini tasarlayan Başak Dizer oldukça başarılı bir stilisttir.

sosyal medya hesabı ise : Link’i buradan devam edin.

Bir önceki yazımız olan Selen Öztürk Kimdir? Nereli, Yaşı, Boyu, Dizileri başlıklı makalemizde Selen Öztürk, Selen Öztürk burcu ve Selen Öztürk dizileri hakkında bilgiler verilmektedir.