Semiha Şahin Kimdir

tarafından
2399
Semiha Şahin Kimdir
Semiha Şahin Kimdir

Semiha Şahin Kimdir

  • Ortalama Puan
    0.0

Semiha Şahin Kimdir

Semiha Şahin kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, mesleği nedir gibi soruların cevabını bu biyografi sayfasında bulabileceksiniz. İşte Semiha Şahin hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar;

Doğum Tarihi: 5 Ağustos 1981

Doğum Yeri: İstanbul

Eğitim: İstanbul Bilgi Üniversitesi

Burç: Aslan

Meslek: Haber Spikeri, Sunucu

Instagram Semiha Şahin Bilgi

Semiha Şahin Nerede ve Ne Zaman Doğdu?

Haber spikeri ve sunucu Semiha Şahin, 5 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.

Semiha Şahin Aslen Nerelidir?

Şahin’in aslen Sivas Zara’lı olduğu bilinmektedir.

Semiha Şahin Eğitimi

Şahin, 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun olmuştur.

Semiha Şahin Kariyeri

Üniversite yıllarındayken bir süre çeşitli basın yayın kuruluşlarında görev yapardı. Mezun olduktan sonra İngiltere’ye gitmiştir. Burada bir yıl kadar reklamcılık ve halkla ilişkiler üzerine eğitim alan Şahin, BBC Türkçe Servisi ve Bournemouth 2CR FM’de staj yapmıştır.

Daha sonra Ülkemize dönen Semiha. Profesyonel kariyerine ilk olarak SKY TÜRK televizyonunda başlamıştır. Semiha Şahin, SKY TÜRK bünyesinde yaklaşık 2,5 yıl kadar muhabirlik ve spikerlik yapmıştır. Sonra 2010 yılında CNN TÜRK kanalına geçiş yapmıştır. Semiha Şahin, uzun bir zaman CNN TÜRK bünyesinde Deniz Bayramoğlu ile birlikte Güne Merhaba isimli programın sunuculuğun üstlenmiştir.

Aynı kanalda İstanbul’daki Anadolu, Cepteki Bomba: Kredi Kartları ve Beş Yıllık Mucize: Akhisar başlıklı haber dizinlerini hazırlamıştır. Bir dönem Kanal D Ana Haber’in sunuculuğunu üstlenen Şahin, günümüzde CNN TÜRK Masası programının moderatörlüğünü yürütmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ebru Baki Kimdir başlıklı makalemizde Ebru Baki, Ebru Baki hangi kanalda ve Ebru Baki kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.