Seçil Gür Kimdir?

tarafından
315
Seçil Gür Kimdir?
Seçil Gür Kimdir?

Seçil Gür Kimdir?

  • Ortalama Puan
    0.0

Seçil Gür Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında? Boyu? Kilosu? Sevgilisi?

Seçil Gür kimdir?, 1 ocak’ta Almanya’nın Hof kasabasında dünya’ya geldi. Aslen Adanalı’dır. Müzik hayatına 12 yaşında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası viola sanatçısı Meral Sayın’dan aldığı solfej dersleriyle başladı. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana da tamamladıktan sonra 1999 yılında İstanbul’a geldi. Kısa süreli sahne deneyimlerinin ardından keman virtiözü kuzeni Hande Özyürek’in teşviki ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde  hoca olan Sema Çal’dan opera eğitimi alıp çeşitli antik aria eserlerini icra etti.

 

1999 senesinde İstanbul’a taşınmış İstanbul Teknik Üniversitesinde. Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur.

2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümüne girerek. Akademik çalışmalarını Nevzat Atlığ, Münip Utandı, Mustafa Doğan Dikmen, Cengiz Ünal, Emel Şenocak, Erol Uras, Sinem Özdemir, Mehmet Emin Bitmez, Nurlu Eral, Emin Baykırkık gibi hocalardan şan ud, piyano, Batı ve Türk müziği solfeji, uslup repertuar ve mimik diksiyon alanlarında eğitim alarak sürdürdü.

2008 yılında Şahika Tekand ve Esad Tekand’dan oyunculuk ve sanat tarihi üzerine eğitim almıştır. Uzun süredir eğitim kurumlarında eğitmenlik yapmakta olan Seçil Gür, aynı zamanda beste-söz yazarlığı, konser etkinliklerini de sürdürüyor. Albüm çalışmalarının devam etmesinin yanısıra sahne performansına devam etmektedir.

Nevzat Atlığ yönetimindeki Tamburi Mustafa Çavuş Efendi ve neva-kar konserlerinde korist-solist olarak görev aldı. Yine 2009 yılında Altunizade Kültür Merkezinde düzenlenen Emel Şenocak yönetimindeki çeşitli konserlerde görev alan ve saygıdeğer Erol Parlak ve Cenk Öztürk yönetimindeki konserlerde de aktif olarak görev alan Seçil, 2011’de akademik eğitimini tamamladı.

2008 yılında Stüdyo Oyuncuları çatısı altında Şahika Tekand ve Esad Tekand’dan oyunculuk ve sanat tarihi üzerine eğitim aldı. Ayrıca eğitim kurumlarında eğitmenlik görevi de üstlenen Seçil Gür, aynı zamanda beste-söz yazarlığı, konser etkinliklerini de sürdürüyor.

Son dönemde ünlü sanatçı Serdar Ortaç ile birlikteliğiyle sıkça magazin dünyasının gündeminde ismi geçmiştir. 2017 yılında Youtube sitesinde klibi yayınlanmış. Günümüze kadar bu klibi toplam 5 Milyon’un üzerinde izlenme sayısına ulaşmıştır.

Deli Yangın adlı ilk single çalışması ile müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Seçil Gür’ün, DMC etiketiyle yayınlanan “Emi” isimli tekli çalışması..

Seçil Gür Kimdir

Bir önceki yazımız olan Sena Şener Kimdir başlıklı makalemizde Sena Şener, Sena Şener kaç yaşında ve Sena Şener Kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.