Nevşin Mengü kimdir?

tarafından
537
Nevşin Mengü kimdir?
Nevşin Mengü kimdir?

Nevşin Mengü kimdir?

  • Ortalama Puan
    0.0

Nevşin Mengü kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Gazeteci ve sunucu Nevşin Mengü kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Doğum Yeri : Ankara/ Türkiye
Doğum Tarihi : 1.1.1982
Eğitim: Bilkent Üniversitesi; Galatasaray Üniversitesi
Ebeveynleri: Şahin Mengü, Figen Mengü
Kardeşleri: Burak Mengü
Nevşin Mengü, 1982 yılında Ankara’da doğmuştur.  Nevşin Mengü, politikacı Şahin Mengü ve Figen Mengü’nün kız evladıdır. Aslen Kastamonu İneboludur. İlkokulu bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi Ted Ankara Koleji’nde tamamladı.

Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olduktan sonra da yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi‘nde “Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler” üstüne yaptı.

2005 senesinde Kanaltürk televizyonunda televizyonculuğa başladı.

Nevşin Mengü, bu kanalda öncelikle Kadınlar Kulübü programını sundu. 2006 yılında da Habertürk’de muhabirliğe başladı. Ardından TRT’ye prodüksiyon ve kontakt hizmetleri sağlayan One Ajans’ın Tahran muhabirliğini yapmak üzere Tahran’a giderek 1,5 sene orada kaldı.

Nevşin Mengü, Temmuz 2011’de Kanal D’nin ana haber sunucusu Mehmet Ali Birand’ın sıhhat sorunları nedeniyle yayına çıkamaması kararı aynı gün içinde iki değişik tv kanalında ana haber bülteni sunarak televizyonculuk geçmişine geçmiştir.

NEVŞİN MENGÜ’NÜN GAZETECİLİK KARİYERİ

Televizyon kariyerine 2005 yılında KanalTürk TV’de başlayan Mengü, burada “Kadınlar Kulübü” isimli programın sunuculuğunu yapmıştır. Ertesi yıl HaberTürk kanalında muhabir olarak göreve başlayan Nevşin Mengü, ardından One Ajans’ın 1,5 yıl kadar Tahran temsilciliği görevini yürütmüş ve ayrıca altı ay kadar da Hürriyet gazetesinde çalışmıştır.

Daha sonra CNN Türk kanalında editör ve sunucu olarak görev yapan Mengü. 2011 yılının Temmuz ayında ise dönemin Kanal D ana haber sunucusu gazeteci Mehmet Ali Birand’ın sağlık sorunları sebebiyle yayına çıkamaması nedeniyle iki farklı televizyon kanalında ,aynı gün içerisinde ana haber bülteni sunmuştur.

31 Ekim 2017 tarihinden itibaren de BirGün gazetesinde yazmaya başlayan Nevşin Mengü. Aynı zamanda DW Türkçe’nin YouTube kanalında da “Bire Bir” adlı programı sunmuştur.

Mengü, ayrıca 30 Kasım 2020 tarihinde yayın hayatına tekrar başlayan ve aynı yıl yine kapanan Olay TV’de de Ana Haber Bülteni sunuculuğu yapmıştır.

Bir önceki yazımız olan Zeynep Bulut Şenel Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? başlıklı makalemizde Zeynep Bulut Şenel, Zeynep Bulut Şenel kaç yaşında ve Zeynep Bulut Şenel Kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.