Nazan Kesal

tarafından
471
Nazan Kesal
GM Uckan Teması

GM Uckan teması google materyal tasarım standartlarında tasarlanan bir wordpress temasıdır.

  • Ortalama Puan
    10.0

Nazan Kesal Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli Mi? Eşi Kimdir? Nazan Kesal’in Boyu, Kilosu Kaç? İşte Detaylı Biyografisi Ve Kısaca Hakkında Bilgiler.

Nazan Kesal 1969 yılında Manisa’da dünyaya gelmiştir. 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü mezunudur, Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünde de yüksek lisansını tamamlamıştır.

1996 yılından beri oyunculuk yapıyor. 1996 ve 2004 yılları arasında ise Diyarbakır Devlet Tiyatrosu bünyesinde oyuncu ve yönetmen olarak görev almıştır. Sonrasında ise Bursa Devlet Tiyatrosu, Ankara Sanatevi Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul, Tiyatro Ayna gibi bir çok Tiyatroda çalışmıştır.

Kayıp Şehir Dizisi Ile Dikkat Çekti

Kesal başarılı oyunculuk kariyerinde birçok önemli Tiyatro oyununda, Sinema filminde ve dizilerde rol almıştır. Ancak Nazan Kesal‘ın ekranlarda en çok dikkat çektiği proje, bir dönem Kanal D’de yayınlanan ve baş rolü Gökçe Bahadırİlker Kaleli gibi isimlerle paylaştığı. Kayıp Şehir dizisi olmuştur.

Bu dizisinde ise, Meryem karakterini canlandırmıştır.

Kayıp Şehir dizisinden sonra ekranlarda yine birçok sevilen yapımda rol alan KesalBugünün Saraylısı dizisinde Üftade, Hicran Yarası dizisinde Hicran, Aşk ve Ceza dizisinde Sevgi karakterine hayat vermiştir.

Ayrıca Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu ile birlikte Delibal filminde rol almıştır.

Fazilet Hanım Ve Kızları Dizisinde Fazilet Rolü

Star TV ekranlarında yayınlanan. Deniz BaysalAfra SaraçoğluÇağlar Ertuğrul gibi oyuncuların da kadrosunda yer aldığı dizide. Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde baş rolde yer alan Kesal, bu dizide Fazilet rolünü canlandırır.

Özel Yaşamı

Nazan Kesal 2005 yılından beri Oyuncu ve Doktor Ercan Kesal ile evlidir. Çiftin ise Poyraz Kesal isimli bir de oğulları vardır.

Başarılı oyuncu, Star TV kanalında Eylül ayında izleyicilerle buluşacak olan ”Çocuk” adlı dizide Asiye karakterini canlandıracaktır.

Son Olarakta Sizler için instasını sallıyorum :=)

Bir önceki yazımız olan Reyhan Asena Keskinci başlıklı makalemizde Reyhan Asena Keskinci, Reyhan Asena Keskinci burcu ve Reyhan Asena Keskinci kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.