Mukaddes Ankara’dan Mektuplar pdf oku

tarafından
4
Mukaddes Ankara’dan Mektuplar pdf oku

Mukaddes Ankara’dan Mektuplar, Mısır Prensesi Kadriye Hüseyin’in Mütareke döneminde kaleme aldığı bir eser…
 
Kadriye Hüseyin Ankara Hükümeti’nin oluşum döneminde Ankara’nın tarihsel misyonunu işaret eder; “Bütün Müslüman şarkın istikbali, burada yaratılmaktadır.”
 
Kadriye Hüseyin Mukaddes Ankara’dan Mektuplar kitabında, iki tarihsel kavramsallaştırma yapar; Ebedi Türkiye ve Mukaddes Ankara
 
Bu saptama bugün de geçerlidir.
 
Kadriye Hüseyin çözülme döneminde yeniden dirilişi görebilen bir deha… Mukaddes Ankara’dan Mektuplar, tekrar tekrar üzerinde durulacak bir eser…
 
Türklüğün bekasına iman edenlere selam olsun.
***
Kadriye Hüseyin’in dünya kamuoyuna meydan okuyan satırlarından bir parça:
 
Mukaddes Ankara birdenbire vecd içinde sükuta dolan bir şehir oluvermiş. Cengaver şehrin siması değişmiş. Ankara bir bayram havası yaşıyor… Ebedi Türkiye’nin şanlı ordularının asil kumandanları, umutsuz olmayınız! Sizler hürriyet ve adaletin müdafileri olduğunuzdan Kadiri Mutlak imha olunmanıza müsaade etmeyecektir.
 
Ya Rab! İmdadımıza yetiş, ya Hazreti Muhammed; her yandan hücuma uğradık! Sen ki evvelce ilahi vahiy ile ümmetini ulvi ve şanlı, metin ve kudretli kılmıştın. Şimdi merhametsiz saldırganların sebep olduğu şu felakete bak. Ey kadiri mutlak Rabbin nurlu Hazreti Peygamberi, bize şefaatte bulunmanı candan niyaz ediyoruz.
 
Sizleri ziyaret edip Mukaddes Ankara’mızın ruhundan biraz olsun nefes götürebildiğim için minnettarım. Yaşanılmış günlerdeki ıstırapların hatırasına rağmen, Cenabı Hakk’ın inayeti ile nihai zaferi göreceğiz!
 

Mukaddes Ankara’dan Mektuplar isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Kadriye Hüseyin tarafından yazılmış ve BİYOGRAFİ.NET yayınevinin 25.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır.