Kim Mi-young’un gelirini duyan şoke oldu! Twitch fenomeni Kim Mi-young kimdir?

tarafından
104
Kim Mi-young’un gelirini duyan şoke oldu! Twitch fenomeni Kim Mi-young kimdir?

Twitch’te en çok aboneye sahip olan kadın yayıncı Kim Mi-young’un aylık gelirini duyanlar şaşkınlığını gizleyemedi.

Kkatamina kullanıcı isimli Kim Mi-young’ın Twitch sıralamasındaki yükselişi, mayıs 2020’de ilk çıkışından bu yana hızlı bir şekilde devam etti. Çoğunlukla Valorant ve Sadece Sohbet kategorisinde yayın yapmasıyla bilinen yayıncı, kısa bir sürede 400 bin takipçiyi geçti. 

Pokimane ve Amouranth gibi platformdaki diğer kadın yayıncıları da geride bırakarak liderlik koltuğuna oturan Kkatamina, 18 Kasım’daki Subathon yayınının dokuzuncu gününde 52.992 aboneye ulaşarak en çok aboneye sahip olan kadın yayıncı oldu. Fenomenin şu anda ise 56.605 abonesi bulunmaktadır.

AYLIK 264 BİN DOLAR KAZANÇ

Kkatamina bu ay Twitch abone gelirlerinden brüt olarak 264.960 dolar yani 2 milyon 918 bin TL kazanacak. Twitch’in abone gelirlerinden aldığı komisyon sonrası ve gelir kesintilerinden sonra ise 132 bin dolar civarında bir kazanç sağlamış olacak.

Kkatamina’nın rekoru kırmasında diğer yayıncıların da büyük bir payı bulunmaktadır. YouTube yıldızı Valkyrae, onu desteklemek için 5 bin dolar değerine 1000 adet abone hediye etti. Ayrıca Twitch’te 283.066 aboneliğiyle en fazla abonesi olan yayıncı Ludwig’de yayın sırasında abonelik hediye ettiğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Boji kimdir? Boji nedir, ne demek? İstanbul'un ünlü köpeği Boji'nin anlamı nedir? başlıklı makalemizde Boji̇, İstanbul ve Ray hakkında bilgiler verilmektedir.