Hatice Kübra Tongar Kimdir?

tarafından
206
Hatice Kübra Tongar Kimdir?

Son dönemlerin popüler yazarları arasında bulunan Hatice Kübra Tongar kimdir? Pek çok internet kullanıcısı tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Hatice Tongar’ın hayatı ve kitaplarına dair merak edilenler;

Hatice Kübra Tongar Kim?

Hatice Kübra Tongar, 15 Kasım 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş olan bir yazardır. Çocuk eğitimleri üzerine kitaplar yazan Tongar aynı zamanda aile danışmanlığı görevini yerine getirir. Çocuk bekleyen ve çocuk yetiştiren pek çok annenin takip ettiği Tongar verdiği seminerler sayesinde aile eğitimine katkı sağlar.

Hatice Kübra Tongar Ne Mezunu?

Aile danışmanı ve yazar Kübra Tongar eğitimini İstanbul’da tamamlayan bir isimdir. İmam Hatip Lisesi’ne kayıt yaptıran yazar başörtüsü sorunu nedeniyle okulu örgün olarak tamamlayamamıştır.

Liseyi açıktan bitiren yazar lise eğitiminin ardından Sosyoloji eğitimi almıştır. Sosyoloji eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde alan yazar üniversite mezuniyetinin ardından Psikoloji üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Arel Üniversitesi’nde Psikoloji yüksek lisansının ardından Üsküdar Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi yüksek lisansı ve Bezmi Alem Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı eğitimi almıştır. Bu eğitimlerden sonra aile danışmanlığı ve aile üzerine seminerler düzenlemeye başlamıştır.

Hatice Kübra Tongar Eşi Kimdir?

Annelerin çocuklarını doğru şekilde yetiştirmesi adına eğitimler ve seminerler düzenleyen Hatice Kübra Tongar evlidir. Eşinin ismi İsmail Tongar’dır. İsmail Tongar ise Moral Fm radyosunda yayın yapan bir isimdir.

Hatice Kübra Tongar Çocukları Kimdir?

Moral FM yayın sunucusu İsmail Tongar ile evli olan Hatice Tongar’ın bu evlilikten üç çocuğu vardır. Yazarın çocuklarının isimleri ise şöyledir; Ahmet Eymen, İsmail Enes ve Hatice Meva’dır.

Hatice Kübra Tongar Kitapları Nelerdir?

Çocuk gelişimi, aile danışmanlığı, psikoloji ve pedagoji üzerine eğitimler alan Hatice Kübra Tongar’ın bu alanlarda yazdığı çok sayıda kitap ve makale yer alır. Günümüzde pek çok annenin takip ettiği yazarın en popüler kitaplarının isimleri şunlardır;

  • Benim Yolum Hangisi
  • Ben Aslında Kimim
  • Bağırmayan Çocuklar
  • Fıtrat Pedagojisi
  • Korkutarak Değil Sevdirerek Din Eğitimi
  • Allah’ım Ben Geldim
  • Bağırmayan Anneler
  • Çocuklar İçin Ayet Ayet Allah Sevgisi
  • Bu Benim Bedenim
  • Masal İstediği Gibi Bitsin

Yazarın kaleme aldığı Bağırmayan Anneler isimli kitabı piyasaya ilk çıktığında annelerin ve anne adaylarının en fazla satın aldığı kitaplar arasında yer almıştır. Hatta bu kitap çocuk eğitimi üzerine Türkiye’de en fazla okunan kitap unvanına sahip olmuştur.

 

Bir önceki yazımız olan Emine Şenlikoğlu Kimdir ? başlıklı makalemizde Emine Şenlikoğlu, Emine Şenlikoğlu Kim? ve Emine Şenlikoğlu Kimdir? hakkında bilgiler verilmektedir.