Hasbiyallah Kur’an-ı Kerim’den 40 Dua pdf oku

tarafından
3
Hasbiyallah  Kur’an-ı Kerim’den 40 Dua pdf oku

Yüceler yücesi Allah’ın, son resulü Muhammed aleyhisselem’a inzal ettiği Kur’an-ı Kerim, bütün Müslümanlar için baş tacı, gönül sevinci, huzur ve saadet kaynağıdır. Onu öğrenmek, yaşamak ve hayat haline getirmek dünya ve ahiret için ebedi bir mecburiyettir.
 
Biz bu çalışmamızda kutsal kitabımızdan iktibas ettiğimiz 40 dua ayetini bir araya getirip, küçük bir güldeste hazırladık. Eser içinde peygamberlerin, meleklerin, salih kimselerin ve nihayet mü’minlerin duaları vardır. Bunlar kıyamete kadar en kıymetli kandiller olarak yolumuzu aydınlatacak, göz ve gönül zevki ile okunduğunda mü’minleri kalbi selim sahibi kılacaktır.
 
Efendimizin beyanı ile, muhakkak surette Allah’ın rahmet ve ihsanını talep etmek gereklidir. Çünkü yüce Rabbimiz kendisinden bir şeyler istenmesini sever ve kullarının dua ve niyazlarına mutlaka karşılık verir. İbadetlerin en faziletlisi duadan gelecek kurtuluşu beklemektir.
 
Furkan Suresi’nin 77. ayeti asla akıldan çıkarılmamalıdır:
(Resulum!) de ki: (Kulluk ve) duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin?
 

Hasbiyallah
Kur’an-ı Kerim’den 40 Dua isimli 184 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Efe tarafından yazılmış ve BİYOGRAFİ.NET yayınevinin 11.06.2019 tarihinde yayımlanmıştır.