Galip Öztürk Kimdir?

tarafından
50
Galip Öztürk Kimdir?

19.05.1965 Yılında Samsun’un Ayvacık ilçesinde gözlerini dünyaya açan Galip Öztürk gürcü bir ailenin çocuğudur. Şuanda elli yedi yaşında olan Galip Öztürk Kristina Öztürk ile evlidir. Dedesinin yaşadığı dönemlerde Rusların baskılarından dolayı Sürmene üzerinden Samsun Çarşamba ilçesine doğru gelmişlerdir.

Galip Öztürk’ün Eğitim Hayatı

İlkokulu Çarşamba ilçesinde okuyup bitiren Galip Öztürk, daha sonra İstanbul Topkapı ilçesine gelerek burada bir çay bahçesinde çaycı olarak çalışmaya başlamıştır.

Galip Öztürk’ün Eşi Ve Çocukları

Galip Öztürk, Hülya Öztürk ile evli olup 4 kız ve 4 çocuk babasıdır. Gürcistan’da Kristina Öztürk ile evlenen Galip Öztürk, orada da 9 çocuk sahibi olmuştur. Bu çocukların her birisi taşıyıcı anne tarafından sahip olunmuştur.

Galip Öztürk Kimdir?

Galip Öztürk Kimdir?

Galip Öztürk’ün Ticarete Atılması

Yine İstanbul’da Esenler ilçesindeki Şehirler arası otobüs terminalinde çay ocağını açarak ticarete ilk adımlarını atar. Burada bir süre işlerini ilerlettikten sonra otobüs taşımacılığı sektörüne de adım atmaya karar verir. Bin dokuz yüz doksan iki yılının Kasım ayında Metro Turizm şehirlerarası yolcu taşımacılık firmasını kurar.

İlk zamanlarda üç yolcu taşıma aracı ile İstanbul-Ankara, Ankara-İstanbul seferlerine başlayan Galip Öztürk işlerini hızlı bir şekilde büyütmeye başlar. İki bin yılında U.a. Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği’nin başkanı seçilir.

Yine iki binli yıllarda aynı dönemlere takiben Büyük İstanbul Otobüs Hizmetleri Anonim Şirketi’nin yönetim kurulu başkanlığını hak kazandı. İki bin beş yıllarında Türkiye Otobüsçüler Federasyonunu kurdu ve bu federasyonun başkanlığını da aldı. Öztürk Büyük İstanbul otogarı gibi bir çok otobüs terminalinin Sahibidir.

Galip Öztürk Neden Yargılandı?

Galip Öztürk, iki bin üç yılında adına çıkartılan çıkar amaçlı suç örgütlüğü yapma suçundan yargılanırken serbest bırakıldı. Sonrasında İMKB’da manipülasyon yaptığı iddiası ile tekrar göz altına alınarak adliyeye sevk edilen Galip Öztürk, tekrar tutuksuz yargılanmak için serbest bırakıldı.

Yine o dönemleri takip eden 2009 yıllarında ünlü bir iş adamına zor kullanarak iki milyon liralık senet imzalattığı gerekçesi ile tekrardan göz altına alındı. Kuvvet Köseoğlu’nun ölümünde azmettirici olduğu iddia edildi ve ağırlaştırılmış müebbet hapsine karar verilen Galip Öztürk Gürcistan’a kaçtı.

 

 

Bir önceki yazımız olan Eyüp Sabri Tuncer Kimdir? başlıklı makalemizde Eyüp Sabri Tuncer Kim? ve Eyüp Sabri Tuncer Kimdir? hakkında bilgiler verilmektedir.