Eyüp Sabri Tuncer Kimdir?

tarafından
35
Eyüp Sabri Tuncer Kimdir?

EST kolonya markasının sahibi olan Eyüp Sabri Tuncer kimdir? sorusu birçok kişinin merak odağında yer alıyor. 1923 yılından bu yana hizmetlerine devam eden EST markası, Eyüp Sabri Tuncer tarafından kurulmuştur. Yıllar geçmesine rağmen isminden ve ürünlerinin kalitesinden taviz vermemiştir.

Eyüp Sabri Tuncer’in Hayatı

Eyüp Sabri Tuncer’in hayatını kronolojik olarak sıralamak mümkündür. Girişimcilik hayatında büyük başarılara imza atan Tuncer, günümüzde de gençlere büyük ilhamlar olmuştur.

Eyüp Sabri Tuncer’in kronolojik hayatı;

  • 1898’de Saraybosna’da dünyaya geldi ve 10 yaşında ailesiyle birlikte Bursa’ya göç etti.
  • 1916 yılında manifaturacılık yaptı ve sonrasında orduya katıldı.
  • 1923 yılında Ankara’da bir dükkan kiraladı ve yurt dışından gelen kolonyaların satışı yapmaya başladı.
  • 1926 yılında İstiklal Madalyası aldı ve ordudan gazi olarak ayrıldı.
  • 1927 yılında Ankara’da dükkan satın aldı ve perakende işlerine başladı.
  • 1933 yılında kolonya ve esans ürünlerini satmaya başladı.
  • 40 sene boyunca kolonya üretimi ve satışı yaptı.
  • 1970 yılında Ankara Ulusta üretim merkezi kurdu.
  • 1980 yılında Vefat etti.
  • 1995 yılında Ankara Lalahan ilçesinde torunu Engin Tuncer bilgisayar tabanlı üretim fabrikası kurdu.

1970 yılından sonra oğlu Sabahattin Tuncer dükkan yönetimini aldı ve işleri geliştirmeye başladı. Daha sonrasında ise Engin Tuncer kurulan şirketin başına geçerek işleri büyüttü ve fabrika kurdu.

Eyüp Sabri Tuncer Ne Zaman Kuruldu?

EST markası ilk olarak 1923 yılında kuruldu ve küçük bir dükkanda satışa başlandı. 1926 yılında İstiklal madalyasına layık görülen Sabri Tuncer, Ankara Ulusta bir dükkanı satın alarak yurt dışından getirdiği kolonyaları satmaya başladı.

Eyüp Sabri Tuncer Nerede Kuruldu?

EST markası ilk olarak Ankara’da kuruldu. Sabri Tuncer’in yanında Atatürk’ün silah arkadaşı olan Nuri Conker’de yer aldı. Conker’e ait olan bir binada kendisine yer kurarak satışlarına başladı.

Eyüp Sabri Tuncer Kaç Şubesi Var?

Eyüp Sabri Tuncer tüm ülkenin ihtiyaçlarını giderecek kadar kolonya üretimi ve satışı yapan bir firmadır. Türkiye genelinde 670’i aşkın şubesi bulunuyor. Ayrıca online satışlarda yaparak insanların rahat bir şekilde kolonya almasını sağlıyor. Ankara ulusta 120 m2 merkez şubesi bulunuyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Ünal PALA Kimdir ? başlıklı makalemizde ünal pala, ünal pala kimdir ve ünal pala ne iş yapar hakkında bilgiler verilmektedir.