Esra Bilgiç Kimdir?

tarafından
67
Esra Bilgiç Kimdir?

Son zamanların gözde oyuncularından biri olan Esra Bilgiç, güzelliği ve kariyerinde ki başarısı ile adından sıkça söz ettiriyor. Peki esra bilgiç kimdir? Hakkındaki detaylar nelerdir? İşte ayrıntılar:

Esra Bilgiç İle İlgili Bilgiler

Esra Bilgiç, 1992 doğumlu Türk oyuncudur. İki çocuklu bir ailenin büyük çocuğu olan Esra Bilgiç, 8 yaşında tiyatro ile tanışmıştır. Oyunculuğun yanı sıra keman çalmaktadır. Ayrıca 2011 yılında Bilkent üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünü yarı burslu olarak kazanmıştır.

2014 yılında ise oyunculuğa profesyonel olarak ilk adımını atmış ve Diriliş Ertuğrul adlı dizide Halime karakterini oynamıştır. Adını Halime karakteri ile sevenlerine duyuran Esra Bilgiç, Diriliş Ertuğrul ile geniş bir hayran kitlesine kavuşmuştur.

Kariyeri

2014 yılında 5 sezon ekranlarda olan Diriliş Ertuğrul dizisinde Halime karakterini canlandırmıştır. Engin Altan Düzyatan ve Hülya Darcan gibi ünlü isimlerle başrolü paylaşan Esra Bilgiç, bu dizi ile geniş bir hayran kitlesine sahip olmuş ve adından söz ettirmiştir. Diriliş Ertuğrul dizisinin ardından;

  •  Bir Umut Yeter: Derya Akar
  • Ramo: Sibel Kaya
  • Kanunsuz Topraklar: Gülfem Paşazade

Karakterlerini başarılı bir şekilde canlandırmıştır.

esra bilgiç

esra bilgiç

Özel Hayatı

Kariyerinin ve güzelliğinin yanı sıra özel hayatı da oldukça merak edilen Esra Bilgiç, 2014 yılından beri birlikte olduğu Gökhan Töre ile 2017 yılında evlenmiştir. 2019 yılında ise çift, tek celsede boşanmıştır. Şu an hayatında birinin olup olmadığı bilinmemektedir.

Ödüller ve Adaylıklar

Başarılı oyuncu birçok projeye imza atmış ve farklı ödüllere layık görülmüştür. İşte Esra Bilgiç’ in layık görüldüğü ödüller ve adaylıklar:

  •  Sosyal Farkındalık Ödülleri: En İyi Kadın Oyuncu Ödülü 2014 yılında kazandı.
  •  Anadolu Medya Ödülleri: Yılın dizi oyuncusu ödülünü kazanmıştır.
  •  Türkiye Gençlik Ödülleri: En iyi kadın dizi oyuncusuna aday olarak gösterilmiştir.

Güzel oyuncunun aldığı ödüller ve aday gösterildiği ödüller bu şekildedir. Kariyerine başarılı bir şekilde devam eden ve güzelliği ile dillerden düşmeyen Esra Bilgiç, daha birçok başarılı proje ve reklamlarda karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışında da bir hayran kitlesine sahiptir.

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Ece Çeşmioğlu Kimdir? başlıklı makalemizde Ece Çeşmioğlu, Ece Çeşmioğlu Kim? ve Ece Çeşmioğlu Kimdir? hakkında bilgiler verilmektedir.