Erbakan Malkoç

tarafından
894
Erbakan Malkoç
GM Uckan Teması

GM Uckan teması google materyal tasarım standartlarında tasarlanan bir wordpress temasıdır.

  • Ortalama Puan
    10.0

Erbakan Malkoç Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli Mi? Eşi Kimdir? Erbakan Malkoç’un Boyu, Kilosu Kaç? İşte Detaylı Biyografisi Ve Kısaca Hakkında Bilgiler.

Erbakan Malkoç Biyografisi

Erbakan Malkoç kimdir? Türkiye’de adını sıkça duyuran ve Avrupa’da da ”En İyi Otomobil Tasarımcısı” ödülüne layık görülen Erkan Malkoç kaç yaşında? Nereli? Boyu, kilosu kaç? Ne iş yapıyor? Evli mi? Eşi kimdir? İşte biyografisi ve kısaca hayatı!

Erbakan Malkoç son zamanlarda YouTube’a yüklediği videolarla tanınmayı başardı. Daha çok ünlülerin, iş adamlarının ve belirli bir kitlenin yakından tanıdığı isim sosyal medya ile gençlere de kendisini tanıtmayı başarmış oldu. Kendisi hakkında eşi kim, serveti ne kadar, kaç kardeş, Kürt mü? gibi sorular cevap bekliyor. İşte detaylar…

Erbakan Malkoç, 1978 yılında Ardahan’ın Dengeli köyünde doğdu. 11 kardeşi ile 13 kişilik bir aileden gelen Malkoç, küçük yaşlardan itibaren maddi zorluklar yaşadı. Yaşadığı zorluklar o kadar büyüktü ki ilkokul 4.sınıftayken okulu bırakmak zorunda kaldı. Anne ve babasını henüz 12-13 yaşlarındayken kaybetti. Hem öksüz hem yetim kaldı ve İstanbul’da yaşayan abisi onu yanına aldı.

Memleketi Ardahan’da yaşadığı dönemlerde köylerinde tek bir araba dahi olmadığını dile getiren Erbakan Malkoç, babası ile küçük yaşlarda şehre gittiklerinde gördüğü arabaları ulaşılması imkansız maddeler olarak görmüştür. Yaşadıkları herkesin kaldırabileceği türden şeyler değildir. Bunca yaşadığı zorluklara ve sıkıntılara rağmen ayakta durabilmeyi başarmış ve bugün Türkiye’nin önde gelen zenginleri arasında yer almayı başarmıştır. Bugünlere gelmesinde ona en büyük desteği veren eşidir. Türkiye’ye yılda 15 milyon TL civarında para girişi sağlamaktadır.

Başarıyla ilgili şu sözü dikkat çekmektedir ”Success is the art of struggle with difficulties.” yani ”Başarı, zorluklarla mücadele sanatıdır

1992 yılında İstanbul’da 20 m2 kadar küçük bir dükkan açtı. Özel araçların tasarımları ile ilgili aklına koyduğu bu projede hedefi Dünya genelinde öne çıkan bir araç tasarım markası olmaktı. 27 yıldır hizmetini Dizayn Vip markası adı altında yürüten Erbakan Malkoç, 10 bin m2’lik fabrika ve 100’den fazla çalışanıyla hizmetlerine devam etmektedir. Genel olarak iş adamlarına, sporculara, ünlülere,, sanatçılara, siyasetçilere özel araçlar tasarlamaktadır. Aracın dış ve iç dekorasyonunu tamamen değişmekte ve bambaşka bir eser ortaya koymaktadır.

2013 yılında düzenlenen  Uluslararası Marka Liderleri Zirvesi Lob’in Europe’ta  ”Avrupa’nın En İyi Otomobil Tasarımı Ödülü” Dizayn Vip firmasının olmuştur. Bir yıl sonra Amerika’da düzenlenen ve Dünya çapında bilinen  IMA IMPACT Teknoloji Zirvesi’nde  “Dünya’da Otomobil Tasarımında Teknolojiyi En İyi Kullanan Firma” ödülüne layık görülmüştür.

Enes Batur, Yusuf Aktaş, Orhan Gencebay, Mustafa Baranlı, Alişan gibi bir çok isimle YouTube üzerinde video çekmiş ve araçlarına tasarımlar yapmıştır. Evlidir ve Eray adında bir oğlu, Melisa ve Melek adında kızları vardır. Kürttür. 1.78 m boyunda ve 85 kilo ağırlığındadır.

İnstagram Adresi: @erbakanmalkoc