Ece Çeşmioğlu Kimdir?

tarafından
54
Ece Çeşmioğlu Kimdir?

En son Masumlar Apartmanı dizisinde rol alan Ece Çeşmioğlu magazin dünyasında en merak edilen isimler arasında yer alıyor. Özellikle Taner Ölmez ile yaptığı evlilik ile gündeme gelmeyi başaran başarılı oyuncu güzelliği ile de gözleri üzerine toplamayı başarıyor. Peki, Ece Çeşmioğlu kimdir? kısaca bir göz atıp inceleyelim.

Ece Çeşmioğlu Biyografisi

26 Kasım 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2002 yılında oyunluğa ilk adımı atmış ve çocuklar duymasın dizisi ile kendisini göstermeyi başarmıştır. Birçok projede yer almayı başaran Çeşmioğlu kendisini ve oyunculuğunu İki Aile adlı dizi ile en iyi şekilde ortaya çıkarmayı başarmıştır.

Aynı zamanda oyunculuk dışında birçok reklam projesi ile ekranlara çıkmayı başaran güzel oyuncu 2010 senesinde Ev adlı filim ile ilk kez sinema dünyasında kendisini göstermiştir. İlk başrol dizisini ise 2011 yılında Firar adlı dizide bulunan Bahar karakteri ile sergilemiştir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde devlet konservatuarları bölümünden 2015 yılında mezun olmayı başarmıştır. Dogville adlı tiyatroda sergilemiş olduğu oyunculuğu ile 2018 yılında tiyatro ödülüne layık olmuştur.

Ece Çeşmioğlu Kimdir?

Ece Çeşmioğlu Kimdir?

Ece Çeşmioğlu’nun Bulunduğu Projeler

Ece Çeşmioğlu ilk olarak çocuklar duymasın dizisinde ekranlar ile tanışmıştır. Bunun dışında yer aldığı projeler:

  • Ev (sinema filmi)
  • Yuvamdaki düşman
  • Yüzyüze
  • Yazın Öyküsü
  • Muhteşem Yüzyıl Kösem
  • Öyle Bir Geçer Zamanki
  • Söz
  • İki aile
  • Dogville
  • Macbeth, 360

Son olarak ise Masumlar Apartmanı adlı dizi ile karşımıza çıkmayı başarmıştır.

Ece Çeşmioğlu Evli Mi?

Çeşmioğlu tıpkı kendisi gibi başarılı olan Taner Ölmez ile 2021 yılının haziran ayında dünya evine girmiştir. Taner Ölmez en son ekranlarda yer alan Mucize Doktor adlı televizyon dizisinde Ali Vefa karakterini canlandırarak karşımıza çıkmıştır. Çiftin 24 Mart 2022 yılında kız bebekleri dünyaya gelmiştir. Taner Ölmez ve Ece Çeşmioğlu çifti bebeklerine Zeynep ismini vermiştir.

Almış Olduğu Ödüller

2019 yılında Dogville adlı proje ile Üstün Akmen Tiyatro Ödülünde yılın umut veren kadın oyuncusu seçilmiştir. Aynı yıl içinde yine Dogville adlı proje ile İsmet Küntay Tiyatro ödüllerinde yılın en başarılı genç oyuncusu seçilmiş ve 2021 yılında Bembeyaz adlı proje ile Malatya Uluslararası Film Festivalinde en iyi kadın oyuncu seçilerek kariyerinde yükselmeyi başarmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bora Edin kimdir ? başlıklı makalemizde Bora Edin Eşi Kimdir, Bora Edin kimdir ve Hülya Çoban Kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.