Çağan Efe Ak

tarafından
1641
Çağan Efe Ak
Puanla

  • Ortalama Puan
    10.0

Çağan Efe Ak Kimdir? Çağan Efe Ak Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli Mi? Eşi Kimdir? Çağan Efe Ak’ın Boyu, Kilosu Kaç? İşte Detaylı Biyografisi Ve Kısaca Hakkında Bilgiler.

06 Haziran 2007 doğumlu olan genç oyuncu, ikizler burcudur. Göz rengi kahverengidir.  İlk olarak yönetmenliğini Sinan Sertel’in yaptığı 2015 yılında gösterime giren “Bir Gün Bir Çocuk” isimli filmde oynadığı Latif rolüyle ismini duyurmuş oldu. Öncesinde LC Waikiki ve Vodafone markalarının reklamlarında boy göstermiş olsa da geniş kitlelerce televizyon filmi olarak çekilen ve TRT kanalında oynayan Bir Gün Bir Çocuk” filminde Mehmet Ufuk Acar ile başrolü üstlenerek henüz on yaşında olmasına rağmen usta bir oyuncu olarak gelecek vaat ettiğini göstermiş oldu. Filmin yönetmeni olan Sinan Sertel ile yapılan bir röportajda, yönetmen kendisi ile ilgili şöyle bir diyaloğu aktarıyor;

“Film hüzünlü bir atmosferde geçiyor, fakat set gayet eğlenceli anlara şahit oluyordu. Çağan’dan ağlamasını istediğimde bana nasıl olmasını istediğimi sordu, açıkçası bu üzerine düşündüğüm bir şey değildi. Ben de ona yanıt olarak elinde ne tür ağlama şekilleri olduğunu sordum. O da bana bir hüngür hüngür ağlama ismini verdiği ağlama türü ve bir de yavaş yavaş yükseldiği bir ağlama türü olduğunu söyledi. Ben içimden bu duruma çok gülmüştüm, fakat sahneyi tek seferde ve kolayca çekmeyi başarmıştık.”

Buradan da anlıyoruz ki yaşının çok üstünde bir yetenek Çağan Efe Ak. Hayranlarınca Murat Boz’a benzerliğiyle de Murat Boz’un adeta küçüklüğü olarak görülmektedir.

Çağan Efe Ak kimdir” sorusuna cevap verecek olursak, daha sonraları pek çok Türk dizi izleyicisi tarafından beğeniyle takip edilen Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde boy göstermesiyle iyice tanınır oldu. Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde IV. Murad’ın çocukluk yıllarını canlandıran genç oyuncu, burada özellikle mimiklerine ne kadar hâkim olduğunu ve role girmedeki doğallığını göstermiş oldu. Arada Güldür Güldür Show’da da bir bölüme konuk oyuncu olarak katılarak boy göstermiş oldu.

Daha sonrasında ise yine ekranlara hızlı giriş yapan ve babası katil ve mafya olan bu sebeple de mezuniyetine günler kala polislikten atılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan bir genç ile diğer taraftan polis kolejinden mezun olan ancak kirli ilişkileri ile mafya bağlantısı gibi ilginç bağlantılara sahip hikâyesiyle ilgiyi hemen üzerine çeken 2016 yapımlı İçerde dizisinde Sarp isimli çocuğu canlandırmaktadır. Dizide yine merkezi bir noktada rol alarak kariyerine devam etmektedir. İçeride dizisinde de çoktan göz doldurmayı başarmış ve kariyerinde yükselmeye hızla devam etmektedir.

Bu sevimli oyuncu bir taraftan ilköğretim eğitimine devam edip bir yandan da sinema ve dizi filmlerinde rol alırken diğer taraftan da aikido sporu ile uğraştığını da kendisiyle yapılan röportajlara beyan etmiştir.