Banu Zeytinoğlu Kimdir?

tarafından
7355
Banu Zeytinoğlu Kimdir?

Banu Zeytinoğlu Kimdir?

Banu Zeytinoğlu’nun babası Sanayici, Eskişehir Sanayi Odası Başkanlığı yapan, 1979 yılında bir trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Mümtaz Zeytinoğlu’dur.

1996 yılından 2002 yılına kadar bankacılık yapmıştır. Avusturya Türk Sanayici ve İş adamları Derneği başkanlığını yürütmüştür.

2002 senesinde bankacılık sektöründen ayrılma vaktinin geldiğini düşünmüş ve Türkiye’ye dönüş yapmıştır. 2005 senesinde Radyo Foreks’te radyo programcılığı. 2012 yılına kadar ise Açık Radyo bünyesinde Murat Lostar ile Teknolojinin Karanlık Yüzü isimli programı hazırlamış ve sunmuştur.

2009 yılında ise kurmuş olduğu bkz. İletişim ile uzun süredir İletişim danışmanlığı sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.

Banu Zeytinoğlu günümüzde sıkça ünlü oyuncu Mustafa Alabora‘nın eşi olarak gündeme gelmektedir.

Banu Zeytinoğlu, Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Maddi açıdan zengin bir aileye sahi olan ünlü iş kadını. 1989 yılında Avusturya’ya çalışmaya gitmiştir.

İş kariyerinde ve iş hayatında yeni bir sayfa açmak üzere Esbank AG adlı ilk Türk sermayeli bankayı kurdu.

Banu Zeytinoğlu’nun babası Mümtaz bey, Eskişehir’de sanayi üzerine yatırım yapan ve sanayiciliğin gelişmesinde büyük rol oynayan kişilerin başında gelmektedir. Babası gibi kendisi de Avusturya’da bulunan Türk iş adamları ve sanayicileri için kurulan Türk Sanayici ve İş adamları Derneği başkanlığı görevini yürüttü.

1989 yılında başladığı bankacılık kariyeri Esbank AG’nin 2002 yılında Denizbank’a satılmasıyla son buldu.

2005 yılında ekonomi haberlerinden bahseden bir radyo kuruluşunda radyo programcısı olarak yer aldı.

2009 yılında ”bkz. İletişim” adlı iletişim danışmanlığı şirketini kurdu. Bkz’nin açılımı Banu K. Zeytinoğlu isminden gelmektedir. Şuan 10 yaşında olan bkz. İletişim, iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye devam etmektedir.

Banu Zeytinoğlu, 2012 senesine kadar bilgisayar ve ağ güvenliği uzmanı Murat Lostar ile birlikte gelişen teknolojinin zararları, görünmeyen yüzü üzerine programlarda yer almıştır. Teknolojinin Karanlık Yüzü adlı programı başarıyla yürüten ikili oldukça fazla dinlenerek tanınmıştır.

Banu Zeytinoğlu, usta oyuncu Mustafa Alibora ile evlidir. Maskeli Beşler, Hababam Sınıfı Askerde, Hababam Sınıfı Merhaba gibi filmlerde oynayan yakışıklı oyuncu Mehmet Ali Alabora’nın Babası Mustafa Alabora ile evlidir. Fakat Mehmet Ali Alabora, Banu Zeytinoğlu’nun oğlu değildir. Eşinin daha önceki evliliğinden dünyaya gelmiştir.

Akşam yemeğine şarkıcı Cem Adrian’ın gelmesiyle bir çok kişi aralarındaki bağı merak etmiştir. Banu hanım ise Cem Adrian’ı ”Porselen Oğlum” olarak nitelendirmiştir.

Banu Kimdir?

Adı : Banu Zeytinoğlu
Medeni Hali : Evli
Eşi : Mustafa Alabora
Sosyal Medya : Twitter
Meslek : İş İnsanı

 

Bir önceki yazımız olan Azad Yılmaz Kimdir ? başlıklı makalemizde Azad Yılmaz, Azad Yılmaz kaç yaşında ve Azad Yılmaz kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.