Ayşenur Arslan Kimdir?

tarafından
70
Ayşenur Arslan Kimdir?

Televizyon programlarında siyaset gündemine ilişkin yorumlarıyla, dikkatleri üzerine çeken Ayşenur Arslan kimdir? Ayşenur Arslan 16 Eylül 1950 tarihinde mit mensubu anne ve babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası subay kökenlidir. 1972 yılında İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünü başarı ile bitirerek mezun oldu.

1974 yılında TRT’nin düzenlemiş olduğu, redaktör muhabir sınavını kazanarak muhabir oldu. 1982 yılında haber müdürü olarak başladığı Güneş Gazetesinde, 2,5 yıl çalıştı. Nokta Dergisinde 3 yıl, Söz Gazetesinde 49 gün çalışarak ayrıldı.

Gazeteden ayrıldıktan sonra arkadaşları ile birlikte Ümraniye Belediyesi adına yerel gazete çıkarttı. Bu gazete Türkiye’nin ilk yerel gazetesi olma özelliğini taşır. Aynı zamanda reklam ajansı kurarak bu alanda çalışmalar yaptı.

Ayşenur Arslan Ne İş Yapar?

Ayşenur Arslan’ın TRT’nin açmış olduğu sınavı kazanarak muhabirlik hayatına başladı. Çeşitli gazetelerde görev aldı. Star TV’de çalışmaya başlayarak, yayın akışında bir kadın programı sunuculuğunu yaptı. Ardından Yakın Takip isimli programın sorumluluğunu üstlendi. Daha sonra ATV’de Ali Kırca ile 8 yıl çalışmalar yaptı ve sonrasında tekrar Star TV’ye geçiş yaptı. Ayşenur Arslan;

  • Ali Kırca,
  • Mehmet Ali Birand,
  • Aydın Doğan,
  • Dinç Bilgin,

İsimli basın dünyasının ünlü isimleri ile çalışmalar yaptı. CNNTürk, Halk TV görev yaptığı televizyon kanalları arasındadır. Ayşenur Arslan’ın Cinsel Bilgiler Ansiklopedisini İtalyanca’ya çevrisi bulunmaktadır. Ayrıca Annemin Yelkeni Olsa Binse De Gelse, Ateşten Günler, Darbenin Lütfu! İsimli kitapların yazarıdır.

Ayşenur Arslan Kimdir?

Ayşenur Arslan Kimdir?

Ayşenur Arslan Evli Mi?

Ayşenur Arslan’ın ilk evliliği 8 ay sürdü. İkinci eşi Erbil Tuşalp’la birlikteliğinden Sinan isimli bir oğlu bulunmaktadır. Sinan 6 yaşına geldiğinde eşinden ayrıldı ve bir daha evlenmedi.

Ayşenur Arslan Aslen Nereli?

Ayşenur Arslan aslen Aydınlıdır. 1950 yılında İstanbul’da doğdu ve yaşamının büyük bölümü İstanbul’da geçti.

Ayşenur Arslan Halk TV’de Programdan Neden Ayrıldı?

Ayşenur Arslan Halk TV’de yayınlanan Medya Mahallesi programını, Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin ve 146 gazetecinin tutuklu halde olmasına tepki olarak, susarak bağırıyorum diyerek son verdi. Ayşenur Arslan 2014 tarihinde de programı sonlandırdığını Twitter hesabından duyurmuştu. Ancak gelen ısrarlar ve TV yönetiminin özür dilemesi üzerine tekrar programa dönüş yapmıştı.

Bir önceki yazımız olan Ergün Poyraz Kimdir? başlıklı makalemizde Ergün Poyraz, Ergün Poyraz Kim? ve Ergün Poyraz Kimdir? hakkında bilgiler verilmektedir.